Вирубували дерева та копали важкою технікою: прокуратура перевірить роботи поблизу Ялівщини

Нещодавно екоактивісти та історики забили на сполох: поблизу РЛП «Ялівщина» у Чернігові вирубують дерева та копають важкою технікою.

 

Про це повідомив начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

 

«За результатами обстеження профільного департаменту ОДА та представників РЛП – сам регіональний ланшафтний парк не постраждав. Поки що. Чи, точніше, саме зараз. Адже розорювання відбувалося на приватних ділянках, які такими стали значно раніше. Вони мають кадастрові номери і зареєстровані в державному земельному кадастрі як землі для ведення особистого селянського господарства. І це вже рішення, а значить і відповідальність, органу місцевого самоврядування, а також безпосереднього власника ділянки.

Однак, навіть на приватні ділянки поширюється дія пам’яткоохоронного законодавства. Ялівщина ж – цінна не лише екологічно, а й історично» , – зазначив Чаус.

 

Згідно зі ст. 37 Закону України «Про охорону культурної спадщини» будь-які роботи на таких ділянках проводяться тільки після повного археологічного дослідження цих об’єктів за рахунок коштів замовників зазначених робіт.

 

За словами Чауса, таких робіт ніхто не проводив.

 

Наразі складено акт про непогоджені ландшафтні земляні роботи. Документи вже направлені до Чернігівської окружної прокуратури.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РЛП «ЯЛІВЩИНА» ВІДТЕПЕР МАЄ ОФІЦІЙНІ МЕЖІ

 

Автор фото – історик Ігор Ігнатенко

 

 

 

Источник