Вже третій штат дозволив Трампу брати участь у виборах – рішення суду у Колорадо


Вже третій штат дозволив Трампу брати участь у виборах – рішення суду у Колорадо

Дональд Трамп (Фото: ЕРА, MICHAEL REYNOLDS)

Суд штату Колорадо визнав 45-го президента США Дональда Трампа причетним до штурму Капітолія у 2021 році, проте дозволив йому брати участь у праймеріз Республіканської партії. Відповідне рішення схвалила окружна суддя Сара Воллес, повідомляє Associated Press.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Воллес заявила, що Трамп може залишитися на первинних виборах, оскільки «незрозуміло, чи стосується 14 поправка до Конституції США президентів». Суддя пояснила своє рішення «суперечливими тлумаченнями» поправки.

Відповідно до Конституції США 14 поправка наголошує, що жодна особа, яка брала участь у повстанні або бунті проти уряду, не може балотуватися на держпосаду.

Суд у Колорадо став третім, що ухвалив подібне рішення. До цього Верховний суд Міннесоти заявив, що експрезидент може брати участь у праймеріз, а мічиганський суддя постановив, що Конгрес має вирішувати, чи може колишній президент йти на вибори.

ДОВІДКА. Проти Трампа висунуто 91 звинувачення у чотирьох кримінальних справах. Йдеться про незаконне поводження з секретними документами, спробу фальсифікації результатів виборів та незаконне витрачання коштів, зібраних на президентську кампанію. Попри це, Трамп продовжує брати участь у передвиборчій кампанії та має намір брати участь у виборах президента США у 2024 році.

  • У червні 2023 року Трамп не визнав себе винним за жодним із 37 пунктів у справі про секретні документи.
  • На LIGA.net виходив великий текст про те, які звинувачення можуть вибити Трампа з президентських перегонів.
  • 26 вересня Трампа визнали винним у шахрайстві.

Читайте також: Екскерівник Білого дому про Трампа: Вважає військових «лохами», захоплюється вбивцями

Джерело

Новости Чернигова