Позиція*
Різке зростання цін на енергоносії та продовольчі товари ще більше загострило проблему продовольчої безпеки в Україні. За даними UNICEF, у нашій країні недоїдають 9,8 млн осіб, тоді як українська влада не має навіть поняття про продовольчу безпеку.
Про це заявив голова фракції «Наш край» у Чернігівській обласній раді Сергій Баришовець.
«У країні з року в рік відбувається неконтрольоване зростання цін на харчі та продукти першої потреби, а також безконтрольне вивезення зерна. При цьому спостерігається зростання податків для фермерів, відсутність доступу до дешевших енергоресурсів для переробників, а соціальні стандарти були і залишаються на дуже низькому рівні», — зауважує Сергій Баришовець.
За словами депутата, в Україні немає ані закону про продовольчу безпеку, ані навіть затвердженої стратегії у цій сфері (Мінекономіки розробило та опублікувало її проект ще у грудні 2020 року, але уряд досі її не затвердив). Не кажучи вже про конкретні програми з відповідальними та термінами.
Тому і останні рішення і плани влади, нібито спрямовані на допомогу населенню в умовах стрімкого подорожчання харчових продуктів, є недолугими і аж ніяк не вирішують критичної ситуації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: УРЯД МАЄ НЕГАЙНО РОЗРОБИТИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНУ СТРАТЕГІЮ, ЩОБ ЗУПИНИТИ РІСТ ЦІН, — «НАШ КРАЙ»
Зокрема уряд ввів обмеження у розмірі 10% націнки у роздрібній торгівлі на соціально значущі товари (Постанова КМУ №1 від 12.01.2021): гречану крупу, цукор, борошно, макаронні вироби, молоко, олію, яйця, курятину та вершкове масло, хоча причина підвищення цін на них не в націнці, а в подорожчанні виробництва та витрати на переробку.
«Наш край» виступає категорично проти недолугих рішень уряду, які тільки поглиблюють зубожіння населення. У партії закликають владу змінити політику щодо продовольчої безпеки. На думку фахівців «Нашого краю», уряд має:
— сформувати продовольчий резерв;
— запровадити державне регулювання вивезення продовольчого зерна;
— впровадити нульову ставку ПДВ на соціальні продукти харчування, як це зробили, наприклад, в Польщі;
— впровадити регулярні грошові доплати (раз у 2-3 місяці) 9 млн пенсіонерів, які — — — — отримують пенсію нижче фактичного прожиткового мінімуму;
— збільшити прожитковий мінімум в держбюджеті з фактичного (2393 грн) до розрахованого Мінсоцполітики (4419 грн).