Воєнні злочинці РФ поки що «насолоджуються безкарністю», але робота ведеться – Держдеп


Воєнні злочинці РФ поки що "насолоджуються безкарністю", але робота ведеться – Держдеп

Бет Ван Шаак (Фото — скриншот із відео)

Росіяни, причетні до злочинів проти людяності, недоступні для міжнародного правосуддя до того часу, поки вони залишаються у Росії. Про це заявила Бет Ван Шаак, пані посол Держдепартаменту США з особливих доручень у галузі глобального кримінального правосуддя, повідомляє CNN.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Ван Шаак сказала, що хоча росіян, які підозрюються у причетності до злочинів проти людяності під час війни проти України, на підставі наявних доказів уже зараз, до закінчення війни, можна притягати до відповідальності, їх проблематично взяти під варту, доки вони мешкають у Росії.

«Поки такі люди залишаються в Росії, вони, ймовірно, насолоджуватимуться безкарністю, тому що не існує міжнародних поліційних сил, які могли б їх заарештувати», – сказала Ван Шаак.

Проте, додала вона, Держдепартамент має намір «підтримувати притягнення до відповідальності скрізь, де це переслідується».

Пані посол не стала коментувати, чи передавали США якимось міжнародним правоохоронним або судовим структурам зібрані ними докази злочинів.

Ван Шаак також сказала, що за наявними даними щонайменше 6000 українських дітей були депортовані або опинилися в пастці в Росії, і це може розглядатися як одна з форм геноциду. Пані посол додала, що США й надалі відстежуватимуть ознаки геноциду у діях росіян в Україні.

  • 21 листопада 2022 року Ван Шаак заявляла, що у Держдепартаменту з’являється все більше свідчень систематичних воєнних злочинів російських військових.
  • 19 січня 2023 року Європарламент проголосував за трибунал для Путіна та Лукашенка.

Читайте також: Повернення назад немає. Євросоюз вимагає судити Путіна та його маріонеток

Джерело