Вперше в історії Росію виключено з Виконавчої ради ЮНЕСКО


Вперше в історії Росію виключено з Виконавчої ради ЮНЕСКО

Фото — unesco.org

Вперше в історії Росія була виключена з Виконавчої ради ЮНЕСКО. Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

«Епоха російського впливу закінчилася, і це правильно: російським терористам не місце на чолі значущих міжнародних організацій. Міжнародна роль Росії буде тільки слабшати», – заявив Зеленський.

Представник України в ООН Сергій Кислиця нагадав, що спочатку Москву вигнали з Міжнародного суду ООН за результатами виборів – вперше з моменту його заснування представник РФ не пройшов до складу суду.

«Тепер Москва викинута з Виконавчого комітету ЮНЕСКО, знову ж таки – вперше в своїй історії. Далі буде!» – написав Кислиця.

Згідно з опублікованими на сайті ЮНЕСКО результатами голосування, до групи ІІ «Східна Європа» Виконавчої ради ЮНЕСКО, куди входила РФ, наразі обрано Сербію (137 голосів), Албанію (134), Словаччину (117) і Чехію (99).

  • У жовтні 2022 року Зеленський закликав виключити РФ з ЮНЕСКО у зв’язку з численними ударами армії РФ по культурних та освітніх закладах: Скажіть, будь ласка, чому представники Росії досі серед вас? Що вони роблять у ЮНЕСКО?».
  • На початку серпня 2023-го Рада звернулась до ЮНЕСКО, парламентів та урядів її держав-членів із закликом позбавити РФ членства в ЮНЕСКО.

Джерело

Новости Чернигова