Вступна кампанія — 2024: куди піти навчатися?

РЕКЛАМА Весна традиційно додає хвилювань цьогорічним випускникам і їхнім батькам. Адже попереду чекає завершення школи та доленосний вибір майбутньої професії, а відтак, і навчального закладу. Для юнаків і дівчат пролягає шлях від випускника до вступника і студента. Перед сучасними випускниками є широкий вибір навчальних закладів, як у рідному місті, так й інших містах України. До речі, у Чернігівській області, згідно з даними Міністерства освіти і науки України, налічується 10 закладів вищої освіти.

Звісно, частина випускників уже визначилися з майбутньою професією та знають, до якого саме освітнього закладу вони вступатимуть. Але є й ті, хто вагається з остаточним рішенням. Розповідаємо про заклади вищої освіти в Чернігові та особливості цьогорічної вступної кампанії.
 

Зміст:

Чернігівський інститут інформації, бізнесу і права
Пенітенціарна академія України (ПАУ)
Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ КООПЕРАТИВНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛСПОЖИВСПІЛКИ
 

Дорожня карта цьогорічного вступника

У 2024 році вступна кампанія для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) стартує 1 липня реєстрацією електронних кабінетів і завершиться зарахуванням до закладів вищої освіти.

Вступна кампанія складається з кількох етапів, кожен з яких має визначені строки. Зокрема строки формування рейтингових списків, прийому документів, проведення конкурсів, вступних іспитів, співбесід, конкурсного відбору та зарахування.

Прийом заяв і документів від вступників розпочинається 19 липня і завершується о 18.00 31 липня. Реєстрація заяв, зокрема для участі у вступних випробуваннях — співбесіді, творчому конкурсі, фаховому іспиті — здійснюється також через особисті електронні кабінети вступників.

Для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди або творчих конкурсів, реєстрація на участь у співбесідах чи конкурсах здійснюється: для вступу на бюджет – з 3 липня до 18.00 10 липня; для вступу виключно на контракт – з 3 липня до 18.00 25 липня.
Формування рейтингових списків вступників, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за державним або регіональним замовленням здійснюються не пізніше 5 серпня.
Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 18:00 8 серпня.
Зарахування вступників: за державним або регіональним замовленням проводиться не пізніше 10 серпня; за кошти фізичних та/або юридичних осіб – не пізніше ніж 30 серпня.

Інформація про строки прийому заяв та документів для участі у творчому конкурсі оприлюднюється на офіційному вебсайті закладу вищої освіти.
Вимоги до мотиваційних листів визначаються правилами прийому закладу освіти і мають бути затверджені до 1 червня 2024 року.

Корисну інформацію щодо цьогорічної вступної кампанії до закладів вищої освіти можна знайти за посиланнями:

Інформаційний портал про освіту: http://osvita.ua
Український центр оцінювання якості освіти: http://www.testportal.gov.ua
Відстежування розташування у рейтингах: http://vstup.edbo.gov.ua/ або https://vstup.osvita.ua/
 

Чернігівський інститут інформації, бізнесу і права

ЧІІБіП — кращий приватний заклад вищої освіти Чернігова, що формує лідерів!
Чернігівський інститут інформації, бізнесу і права — це більше ніж навчання за освітніми ступенями «бакалавр» і «магістр». Це місце, де кожному студенту допомагають перетворити мрії на кар’єрні досягнення у найактуальніших професіях сьогодення!

ТОП-5 спеціальностей 2024, які можна опанувати в ЧІІБіП:

ІНЖЕНЕРІЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Забезпечуємо навчання студентів найактуальнішим ІТ-професіям із поглибленим курсом англійської. Випускники працюють програмістами, інженерами з комп’ютерних систем та програмного забезпечення,фахівцями з розробки та тестування програмного забезпечення тощо.

МЕНЕДЖМЕНТ
Навички ведення комунікації, стратегічного мислення та швидкого прийняття управлінських рішень — опрацьовують зі студентами доктори освітніх наук і практикуючі власники, керівники бізнесів. Випускник може працювати HR-ом; менеджером з якості; IR-спеціалістом project-менеджером; product-менеджером; менеджером з розвитку; бізнес-консультантом тощо.

ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ
Адміністративно-управлінські посади належать до найвисокооплачуваніших в Україні. Ми формуємо управлінців сучасного типу: керівників/фахівців служб державних органів влади обласного, районного рівнів, місцевих органів державної влади міст обласного підпорядкування, підприємств, установ і організацій різних форм власності тощо.

ПРАВО
У ЧІІБіП формують представників правової інтелігенції, забезпечуючи практику на установах різної форми власності, в правоохоронних та судових органах. У нас навчаються майбутні адвокати, юристи, податкові інспектори, нотаріуси тощо.

ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА, СТРАХУВАННЯ ТА ФОНДОВИЙ РИНОК
Провідні викладачі цілеспрямовано готують фахівців для роботи в фінансових установах, службах та організаціях на престижних посадах фінансових директорів, аналітиків фондового ринку, менеджерів тощо.

Чому ЧІІБіП?

 • кращий приватний навчальний заклад Чернігова;
 • висококваліфіковані викладачі, доценти та доктори наук;
 • співпраця з докторами з США;
 • насичене студентське життя, щотижневі позакласні заходи;
 • комфортний сучасний гуртожиток.

Правила вступу за посиланням: https://institut.cn.ua/pravyla-pryyomu/

Ректор інституту, доктор наук з державного управління Тетяна Шестаковська наголошує: «Вибір закладу вищої освіти є важливим рішенням, яке впливає на майбутню кар’єру. Якщо ви шукаєте якісну освіту та додаткові можливості для розвитку, то ЧІІБіП — це ваш вибір!»

Фейсбук
Інстаграм
ТікТок
Адреса: м. Чернігів, вул. Реміснича, 28.
Телефони: 063-471-62-89; 096-317-27-78.

 

 

Пенітенціарна академія України (ПАУ)

Це єдиний в Україні заклад вищої освіти зі специфічними умовами навчання, що належить до сфери управління Міністерства юстиції України та готує фахівців для забезпечення потреб Державної кримінально-виконавчої служби України (ДКВС).

ПАУ здійснює підготовку фахівців на таких рівнях вищої освіти:

 • перший (бакалаврський) за спеціальностями «Право», «Правоохоронна діяльність», «Психологія»;
 • другий (магістерський) за спеціальностями «Право», «Правоохоронна діяльність», «Психологія»;
 • третій (освітньо-науковий) за спеціальністю «Право». На цьому рівні здобувається ступінь доктора філософії після завершення навчання в ад’юнктурі (аспірантурі) ПАУ.

Форми навчання: денна, заочна. Усі рівні вищої освіти в ПАУ ліцензовані МОН, а освітні програми акредитовані Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.
Умови навчання в ПАУ розширюють освітні можливості здобувачів вищої освіти й надають можливість вибору – бути курсантом чи студентом.

Курсанти отримують повне державне забезпечення: безкоштовне навчання, проживання і харчування, речове і грошове забезпечення. Від моменту зарахування до Пенітенціарної академії України курсанти стають особами рядового складу ДКВС України. Упродовж навчання вони активно залучаються до практик і стажувань у системі ДКВС України. Після випуску курсанти отримують офіцерське звання та 100% гарантоване робоче місце.

Студенти в ПАУ здобувають освіту на контрактній основі – за кошти фізичних та юридичних осіб. Під час навчання студенти мають можливість проходити практику в державних і недержавних інституціях та розпочинати свій професійний шлях, зручно поєднуючи навчання й роботу.

Курсантсько-студентське життя в ПАУ – це якісний освітній процес, ґрунтовна практика, професійне стажування, тренування в сучасних спортивних залах, високий рівень фізичної підготовки, академічна мобільність, цікаве дозвілля.

Сучасні тенденції ринку праці доводять високу конкурентноздатність випускників Академії. У ПАУ функціонує Рада роботодавців.

У ПАУ діє кафедра військової підготовки, яка готує офіцерів запасу для ЗСУ та інших військових формувань.

Безпека освітнього процесу – безумовний пріоритет діяльності закладу. Навчання в Академії переформатоване відповідно до викликів воєнного часу, зокрема в ПАУ на належному рівні функціонують безпечні та оснащені укриття. Онлайн-навчання здійснюється з використанням новітніх дистанційних технологій.

Спеціально для вступників створена група в Телеграмі «ПАУ. Вступ-2024». На цій платформі випускники шкіл та їхні батьки можуть поставити свої запитання щодо вступу до ПАУ, дізнатися актуальні новини вступної кампанії та отримати кваліфіковану консультацію від наших фахівців.

Вступ-2024
Телеграм
Інстаграм
Фейсбук
Адреса: м. Чернігів, вул.Гонча, 34
Телефон гарячої лінії: 0 800 504 311


 

Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка

НУЧК імені Т.Г.Шевченка – університет, що славиться своєю історією, здобутками випускників і чіткими перспективами розвитку закладу.
Сьогодні він пропонує широкий спектр спеціальностей вкрай необхідних у різних сферах життєдіяльності регіону. Якість освітніх послуг, що надає університет, високо оцінюють роботодавці.

Чому молодь обирає НУЧК?

 • Нас знають в Україні! Багатовікова історія НУЧК (2025 року нам – 325!) – запорука якості освітніх послуг, престижності диплому й перспектив при працевлаштуванні.
 • НУЧК успішно акредитував усі освітні програми, підтвердивши високу якість підготовки спеціалістів.
 • НУЧК створив умови для навчання студентів із числа воїнів ЗСУ, ТрО та волонтерів.
 • НУЧК успішно поєднує змішану форму навчання, ефективно комбінуючи офлайн і онлайн режими організації освітнього процесу.
 • НУЧК ефективно співпрацює з провідними європейськими університетами. Студенти університету мають можливість одночасно навчатися у вишах Польщі, Латвії, Великобританії, Італії та інших європейських країн.
 • Випускники НУЧК – мрія роботодавців! 7 місце у всеукраїнському рейтингу за результатами працевлаштування випускників це підтверджує.
 • Усі навчальні корпуси й гуртожитки університету розташовані в центрі міста, що не потребує додаткових переїздів.
 • В умовах війни рідні прагнуть бути поруч. Навчаючись у НУЧК, мешканці міста й області будуть поряд з батьками.
 • НУЧК обладнав спеціальні укриття, що убезпечить студентів від можливих ворожих обстрілів.
 • Вартість навчання в НУЧК – помірна, а якість – висока. Такого балансу годі й шукати в інших українських університетах.
 • Окрім 15 педагогічних спеціальностей, університет сьогодні готує фахівців із таких «класичних» спеціальностей:

  • «Політологія»
  • «Психологія»
  • «Журналістика»
  • «Соціологія»
  • «Підприємництво та торгівля»
  • «Право»
  • «Харчові технології»
  • «Агрономія»
  • «Лісове господарство»
  • «Фармація, промислова фармація»
  • «Громадське здоров’я»
  • «Готельно-ресторанна справа»
  • «Туризм і рекреація»

  Агов, абітурієнте! Ти бачиш себе серед нас – «нучківців?» Тоді для тебе ця інформація:
  Детально з правилами прийому в 2024 році можна (і треба) ознайомитися на нашому сайті у Розділі ВСТУПНИКУ.

  Дізнавайся новини щодо вступу в нашому телеграм каналі
  Заяви на вступ приймаються в електронній формі: https://vstup.edbo.gov.ua
  Приймальна комісія університету: (073) 104 82 73, (096) 506 28 20, (0462) 941-081


   

  ЧЕРНІГІВСЬКИЙ КООПЕРАТИВНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛСПОЖИВСПІЛКИ

  запрошує випускників 9 та 11 класів на навчання!

  Освітньо-професійний ступінь «Фаховий молодший бакалавр» можна здобути за такими спеціальностями:

  • Право;
  • Харчові технології;
  • Підприємництво та торгівля;
  • Облік і оподаткування.

  Форма навчання – денна, заочна, дистанційна.

  Освітньо-кваліфікаційний рівень «Кваліфікований робітник» можна здобути за такими професіями:

  • Кухар;
  • Кондитер;
  • Майстер ресторанного обслуговування;
  • Тістороб. Пекар;
  • Електромеханік торговельного та холодильного устаткування;
  • Секретар керівника. Оператор комп’ютерного набору;
  • Діловод;
  • Агент з постачання;
  • Продавець продовольчих товарів;
  • Продавець непродовольчих товарів.

  Форма навчання – денна.

  Студенти та учні коледжу мають низку переваг, зокрема:

 • Навчатися безкоштовно за рахунок коштів правління Чернігівської облспоживспілки та за направленнями райспоживспілок, районних споживчих товариств, організацій системи споживчої кооперації області.
 • Отримувати стипендії від правління Чернігівської облспоживспілки та Чернігівської обласної профспілкової організації працівників споживчої кооперації.
 • Здобувати в коледжі другу спеціальність за повним (скороченим) терміном із 50% знижкою за заочною формою навчання.
 • Навчатися на базі коледжу для одержання освітнього ступеня бакалавра за два роки:
  • на факультеті заочного дистанційного навчання Полтавського університету економіки та торгівлі;
  • у Національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка.

           5. Вивчати польську мову на безкоштовних факультативних заняттях з отриманням сертифікату.

  До послуг здобувачів освіти: гуртожиток, бібліотека, їдальня, медпункт, спортивні секції, предметні гуртки. Чернігівський кооперативний фаховий коледж Чернігівської облспоживспілки має професійний педагогічний склад, розвинуту матеріально-технічну базу, вигідне місце розташування (історичний центр міста) тощо.

  Чернігівський кооперативний фаховий коледж Чернігівської облспоживспілки має понад 100-літню історію, а його випускники затребувані на ринку праці не лише України, але й Європи та США.

  Додаткову інформацію шукайте на сайті
  Фейсбук
  e-mail: [email protected]
  Адреса коледжу: 14000, м. Чернігів, вул. Музейна, 3
  Телефони для довідок:
  роб.: 645-970, 676-036, 778-582;
  моб.: 050-410-01-96 (Viber, Telegram).

  Gorod.cn.ua
    Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook Instagram Теги: Вступна кампанія — 2024, Вступ 2024 Чернігів, Абітурієнт 2024, Освіта, Чернігівський інститут інформації, Бізнесу І Права, Пенітенціарна академія України (ПАУ), Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, ЧЕРНІГІВСЬКИЙ КООПЕРАТИ Новини по темі:

  19.03.2024, 10:00 1239 ПАУ: інноваційна підготовка фахівців для справедливого майбутньог

  01.11.2021, 11:08 1820 У деяких ніжинських школах зміниться формат навчання

  28.09.2021, 09:22 829 Вакцинація освітян триває – 79% шкіл Чернігівщини працюють у звичном

  29.08.2021, 10:40 1960 Ніжинці, підтримаймо наших школярок на обласному конкурсі!

  03.06.2021, 13:32 1880 Закрити не варто фінансувати? — де поставити кому у питанні Ніжинсько

  02.06.2021, 11:25 1520 Ніжинський державний університет запрошує на цікавий курс

  Источник

  Новости Чернигова