Вулиця Мстиславська у Чернігові стала односторонньою: Перші підсумки

Протягом трьох останніх тижнів однією з найбільш навантажених центральних вулиць міста – Мстиславською – можна рухатися лише в один бік. Відповідно до рішення виконкому міської ради, з 1 листопада проміжок вулиці між ділянками, де вона перетинається з вулицями Шевченка та Київською, стала односторонньою. Таке рішення було ухвалено, щоб розвантажити ділянку від транспортного потоку та оптимізувати дорожній рух загалом.

Справа в тому, що, через велику кількість припаркованого транспорту і незначну ширину вулиці, останніми роками двом зустрічним автівкам розминутися там було дедалі важче. Тож тепер пересуватися нею можна лише в один бік – від Київської до Шевченка.

До речі, рух паралельною вулицею П’ятницькою від вулиці Полуботка до Київської теж односторонній, але в протилежному напрямку. Наступні за ними з обох боків проспект Миру та вулиця Гонча – двосторонні.

Ні гірше, ні краще

Власне, зміна правил руху Мстиславською була зроблена з єдиною метою – розвантажити саму вулицю від надмірної кількості транспорту. Але таке рішення додало незручностей. Та чи вирішило основне завдання?

– Якщо відверто, то як раніше важко було поставити автомобіль, так і зараз важко, – розповідає водій на ім’я Сергій, який їздить цією вулицею регулярно, – Але доїхати до цього місця стало складніше. З боку площі треба об’їжджати, і це не дуже зручно. Мабуть, планувалося зробити якнайкраще – розвантажити вулицю, та це нормального ефекту поки що не дало. Все одно ставлять машини і з правого боку, хоча знак висить, що паркуватися там не можна. Але поки люди не звикли, думаю, що для цього потрібен час.

А ось Світлана, яка жартома каже, що її водійський стаж налічує всього два місяці вважає: хоча потрапити на Мстиславську тепер складніше, але пересуватися безпечніше.

– Объезжать приходится, поэтому не особо удобно стало, но вообще решение логичное, поскольку Пятницкая в одну сторону идет, эта – в другу. А вообще, раньше проехать было невозможно, так как машины паркуются и движение в два ряда. Очень проблематично. Так что лично мне стало безопаснее, – наголосила Світлана.

Олександр зі своїм ставленням до зміни допоки ще не визначився. Адже, на його думку, замість однієї незручності з’явилася інша. Щоправда, жодна з них некритична.

– Якщо раніше можна було повернути з Шевченка наліво і потрапити на цю вулицю, то зараз потрібно робити коло, – розповів Олександр. – Правда, воно не дуже й велике. Але в тому плані, що машини їхали з одного боку та з іншого, стало простіше. З того боку, що машин менше, стало краще. Тому й не гірше, та не краще.

Тож, як у тих водіїв, що пересуваються цим маршрутом вряди-годи, так і в тих, що користуються ним повсякчас, немає одностайної думки про нововведення. А от у патрульних все простіше: є знак – треба дотримуватися. Навіть якщо хтось не дізнався вчасно про зміни із засобів масової інформації або просто «ще не звик».

Перші адмінпротоколи вже були

Дорожні знаки, які інформують водіїв про те, що на вулиці Мстиславській відтепер односторонній рух, з’явилися на ній ще перед 1 листопада, коли й почали діяти нові правила. Щоправда, до вказаної дати часу вони були закриті поліетиленом.

Як підкреслив Віталій Копистко, пресофіцер Патрульної поліції Чернігівської області, ніякого часу для звикання до нових правил, під час якого порушників би не штрафували, а тільки попереджали, не передбачено. Адже водій завжди має бути уважним та звертати увагу на знаки, навіть якщо їздить цією вулицею впродовж багатьох років. Тим паче що змінам передувала тривала інформаційна кампанія у ЗМІ, про неї повідомляли ресурси правоохоронців та міської ради.

– Якщо поліцейські виявляють, що водій порушує вимоги дорожніх знаків або є звернення від мешканців міста, то, звичайно, адмінматеріали складаються і ніяких часових проміжків для «звикання» водіїв до нових знаків патрульні не дають. Це стосується і ділянки дороги на вулиці Мстиславській, рух по якій віднедавна має бути одностороннім, – наголосив Віталій Копистко.

Поліцейські не чергують на цій вулиці цілодобово, аби виявляти всіх, хто «по старій пам’яті» завернув не там, де треба. Утім якщо під час патрулювання вони все ж натрапили на порушника, то роз’ясненням він не відбудеться.

– На цій вулиці вже штрафували водіїв за те, що вони їдуть «проти шерсті», тобто по зустрічній. Як мінімум я пам’ятаю один такий випадок: це було десь через тиждень після реорганізації руху на Мстиславській. Тоді один з екіпажів патрульної поліції помітив, що водій рухається не в тому напрямку. Порушника зупинили та виписали йому адмінпротокол. І взагалі, ми ж не можемо тільки до цієї ділянки прикріпити поліцейського, щоб він слідкував за дотриманням одностороннього руху. Тому правоохоронці зараз можуть штрафувати на подібних ділянках, якщо помітять правопорушення під час патрулювання або ж про це повідомить заявник, – розповів пресофіцер.

Тож питання зміни правил дорожнього руху та їх дотримання в першу чергу стосується водіїв. Адже кожне порушення може призвести до ДТП. А от чи вирішить ця зміна своє завдання – покаже час.

Довідка

Цікаво, що вулиця Мстиславська – одна з найдавніших у Чернігові. Вона була прокладена в місті більше ніж 200 років тому. Щоправда, починалася від нинішнього Історичного музею на Валу. Але після Другої світової на ділянці між Валом та вулицею Шевченка виріс житловий масив, який і перекрив собою дорогу. Назва, яку нині носить вулиця – автентична. За часів СРСР таблички із прізвищами на ній мінялися двічі: спочатку її перейменували на честь Раковського, а згодом присвятили Фрунзе.

Еженедельник "Семь Дней"

Источник

Новости Чернигова