У 100 років – на «ти» з планшетом: на Чернігівщині привітали ювілярку. ФОТО

21 червня у Сновську відсвяткувала свій 100-літній ювілей Кулина Єлизарівна Радченко.

Про це зі своєї сторінки у мережі Facebook інформує міська рада.

Ювілярку привітали чиновники, земляки, сусіди, рідні. Згадували, як вона народилася у Забарівці на Корюківщині.

Кулина Єлизарівна була найменшою дитиною у багатодітній родині. Батько Єлизар майстрував чоботи, тож взуття у неї було завжди: і тепле зимове, і літнє.

Працювала вона багато і важко. Після закінчення 4-х класів робила у колгоспі ім. Гагаріна, потім — на цукровому заводі у Корюківці, куди з села добиралася пішки. Кулина Єлизарівна – ветеран праці, учасник Другої світової війни, має нагороду «За доблесний труд» та безліч обласних, районних і місцевих відзнак. Її портрет висить у музеї  Корюківки. Загалом має 70 років трудового стажу!

«І в ліс, і в поле ходила працювати на рівні з чоловіками, сама і косила, і орала, і волів запрягала. А вони, як побачать воду, і звернуть з дороги в річку напитися, — ніяк їх не спиниш. І плакала, і просила, але вони не слухались», — пригадує Кулина Єлизарівна.

Нині вона почувається добре, любить їсти суп, борщ і каші та запивати все холодною водою. Життєрадісна, доброзичлива, з теплою посмішкою на вустах, привітна, обожнює онуків і правнуків, своїх двох доньок і сина, яких виховала разом з чоловіком Григорієм Петровичем. Жили з ним душа в душу, відзначили «золоте» весілля. Проте прийшов час і він відійшов у вічність, а вона переїхала жити до молодшої доньки у Сновськ.

Онучка Юля, яка живе там само, розповідає, що бабусю свою дуже любить. В дитинстві вона її ростила разом з іншими онуками, яких привозили на літо в Забарівку.

«Нас було по 8 дітей одночасно і бабуся з нами справлялася. А ще ж у неї і корова, і городи, й інша сільська робота була! Проте всім нам вона давала раду. Тепер допомагає ростити мою доньку – свою правнучку. Бабуся все знає і пам’ятає, ще й мені нагадує, щоб я не забула зробити заплановане! Вона в нас така!», – посміхається Юля.

Як не дивно, але Кулина Єлизарівна сама собі міряє тиск, приймає пігулки і навіть розмовляє за допомогою … планшета з старшими дітьми, які живуть у Санкт-Петербурзі.

Фото – Сновська міська рада

Источник