У Берліні на 14 травня вводиться спецрежим – можливо, через ймовірний візит Зеленського


У Берліні на 14 травня вводиться спецрежим – можливо, через ймовірний візит Зеленського

Поліція Берліну (фото – EPA)

Поліція Берліна оголосила, що на 14 травня в окремих районах столиці Німеччини запроваджуються суттєві обмеження. Раніше висловлювалися припущення, що цього дня передбачався візит президента Володимира Зеленського до Берліна.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Згідно з заявою поліції, 14 травня з 5 ранку та до вечора 18 травня в окремих районах міста буде введено «розширені заходи безпеки та перекрито рух транспорту». Обмеження торкнуться насамперед зони урядового району. Рух буде перекритий також біля Федеральної канцелярії.

Для людей, які живуть або працюють у районах, що потрапили під обмеження, потрібно буде мати при собі посвідчення особи, службове чи корпоративне посвідчення, але поліція рекомендує громадянам за можливості уникати цих районів.

Нагадаємо, що 3 травня газета Berliner Tageszeitung із посиланням на джерело в поліції повідомила, що Зеленський нібито відвідає Німеччину в середині травня. Берлінська поліція заявила, що «ніколи офіційно не надавала жодної інформації, яка б могла поставити під загрозу державний візит», і одночасно почала розслідування витоку інформації.

Повідомлялося також, що 14 травня буде оголошено про надання Зеленському та народу України Міжнародної премії імені Карла Великого.

Водночас не було жодних офіційних підтверджень того, що Зеленський планує візит до Німеччини.

  • 3 травня 2023 року Зеленський відвідав Фінляндію з офіційним візитом: обговорювали шлях до НАТО та зброї.
  • 4 травня Зеленський перебуває з офіційним візитом у Нідерландах.
  • 12 травня італійські медіа повідомили, що Зеленський на вихідних нібито може відвідати Італію, де зустрінеться з прем’єр-міністром Джорджем Мелоні та папою Римським Франциском.

 

Джерело