У Чернігові на ботулізм захворів вже п’ятий містянин. З початку року

6 травня до другої міської лікарні з діагнозом «ботулізм» потрапив 34-річний чернігівець Володимир Дрозд.

 

Як повідомляє інтернет-видання Gorod.cn.ua, напередодні він їв річкову рибу, яку сам упіймав та засолив. Наступного дня чоловік відчув симптоми отруєння. З роботи Володимира відвезли додому. До медичного закладу його звідти доправляли вже «швидкою». Стан стрімко погіршувався. Пацієнта підключили до апарату штучної вентиляції легень.

 

Аби його врятувати, потрібно ввести сироватку від ботулізму. Та от біда – в області її не залишилося. Усі 3 флакони, які чиновники виділили цьогоріч, використали ще в квітні. Відтак у тяжкому стані перебуває і четвертий хворий, якого ушпиталили у травні.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВЖЕ ЧЕТВЕРТИЙ ВИПАДОК: 26-РІЧНИЙ ЧЕРНІГІВЕЦЬ ПОТРАПИВ ДО ЛІКАРНІ ІЗ БОТУЛІЗМОМ

 

Аби отримати антитоксин з іншої області, Запорізької чи Сумської, потрібен не лише час. Але і офіційний запит управління охорони здоров`я Чернігівської облдержадміністрації. Поки його очолював Петро Гармаш такі проблеми вирішувалися швидко. Однак після того, як 27 квітня начальника відсторонили від обов’язків, справа загальмувалася.

 

Кореспонденту Високого Валу не пощастило зв’язатися з т.в.о. керівника управління Аллою Здор. У приймальні про історію з сироваткою нічого не знали.

 

Наразі у родини Володимира одна надія – на медиків Сумщини, які пообіцяли передати препарат. Якщо, звичайно, наші чиновники таки надішлють запит.

 

Упродовж останньої доби до чернігівських лікарень доправили ще двох подібних хворих з районів області – 38-річну жінку та 67-річного чоловіка. Відтак з початку року на Чернігівщині ботулізм позбавив здоров’я 7 осіб. Такі дані станом на 7 травня наводить сайт ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України».

 

Головне фото – ілюстративне.

 

Источник