У Чернігові на кладовищі в Ялівщині ліквідували просідання бруківки

У Чернігові на меморіальному кладовищі у Ялівщині підрядник ТОВ «Іннолабс», який виконує роботи з облаштування меморіалу, ліквідував просідання бруківки.

Про це повідомляє Суспільне Чернігів.

Воно утворилося під час виконання робіт, бо працівники підрядної організації проїхали по бруківці важкою технікою. В договорі прописано, що будь-яке пошкодження під час виконання ремонтних робіт здійснюється за кошти підрядника.

Про це розповів в.о. начальника управління ЖКГ Андрій Черненко.

«Це робочий момент, проїхала грузова машина. Підрядник усунув всі недоліки, виправили за свої кошти. Тоді підрядник мав встановити надгробки, вони тяжкі, не розрахували вологість ґрунту і утворилося просідання бруківки», — сказав Андрій Черненко.

На облаштування меморіалу витратили 10 мільйонів гривень, каже Черненко. Роботи мають завершити до кінця літа 2024 року.

«Надалі, якщо будуть пошкодження, підрядник буде виконувати ремонт за свої кошти. Це все прописано в договорі».

Просідання бруківки на меморіальному кладовищі в Ялівщині 12 березня виявив під час перевірки виконання робіт начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський.

Нагадаємо, на початку вересня 2023 року управління ЖКГ Чернігівської міської ради провело тендер на суму у 43 мільйони 700 тисяч гривень на облаштування меморіалу загиблим бійцям під час оборони Чернігова на кладовищі в Ялівщині.

Планувалося, що там будуть смітники, доріжки, відеонагляд, автоматичний полив, а на самій території висадять дерева. Також, зокрема, у планах був меморіальний пам’ятник «Голуб» за понад два мільйони гривень, козацький хрест за 820 тисяч і кущ барбариса Тумберга за 1 700 гривень.

До 2 січня 2024 року на кладовищі встановили 27 надгробків із 93. Як тоді коментував на нараді в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако, решту мають встановити цього року. Що ж до пам’ятника «Голуби» та козацького хреста — мова йшла про те, що ці роботи можуть відкласти на наступні роки.

На тендер тоді подалась одна фірма — ТОВ «Іннолабс», яка і перемогла в аукціоні. Підприємство має статутний капітал у 500 гривень, зареєстроване в одному із багатоквартирних будинків у спальному мікрорайоні Чернігова. Кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Іннолабс» є Олександр Несін, який керує ще п’ятьма підприємствами. Всі вони зареєстровані за однією адресою.

Источник

Новости Чернигова