У Чернігові перевидали ілюстровану «Історію міста». ФОТО

3 червня відомий чернігівський історик Сергій Леп’явко презентував в обласному історичному музеї друге видання своєї книги «Чернігів. Історія міста».

За інформацією прес-служби Чернігівської міської ради, перевидати історичну працю, що вперше побачила світ у 2012 році, вирішили представники муніципальної книгарні «Будинок книги» та Чернігівської міської ради у співпраці з Українським культурним фондом. Наклад нині — 1000 примірників.

За словами Леп’явка, видання вийшло оновленим та доповненим, у ньому приблизно 20% іншого тексту. З 2012 року з’явилося багато чимало цікавої інформації, були видані історичні монографії – тому він доопрацьовував свою книгу. У ній в сучасній та доступній формі подані найцікавіші факти про місто від зародження до сьогодення. До видання увійшло більше 1000 ілюстрацій – як історичних, так і сучасних.

На презентації автор розповів, як упродовж двох років працював над книгою.

«Я писав і старався, власне кажучи, думати про місто як про живу істоту з усіма проблемами, плюсами та мінусами, з усіма хворобами та досягненнями. Така цілісна історія мені здається найбільш правильною», — зізнався Сергій Леп’явко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З ДОПОВНЕНОЮ РЕАЛЬНІСТЮ: КНИГУ ПРО ЗНИЩЕНІ ДЕРЕВ`ЯНІ ЦЕРКВИ ПРЕЗЕНТУВАЛИ У БЕРЕЗНІ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ. ФОТО

Унікальність історичної праці підкреслила директорка КП «Будинок книги» Тетяна Корма.

«Ця книга розповість містянам про самих себе, а гостям міста — про величну історію Чернігова. Про перші згадки, курган Чорна могила, князів та скарби, епідемії та війни. Яке було русло Десни та як виникали села поблизу міста, про Магдебурзьке право та історію спорудження казарм на Бойовій. Ви дізнаєтеся про те, як раніше йшли вулиці, чому бібліотека Короленка зараз розташована боком до проспекту Миру. Про виробництво унікальних музичних інструментів та унікальну льотну школу, яка випустила відомих космонавтів. Все це ви знайдете на сторінках книги Сергія Леп’явка «Чернігів. Історія міста», — зауважила Корма.

Источник