У Чернігові планують провести ямковий ремонт доріг

Замість капітального – ямковий ремонт. У Чернігові відновлять дороги на найбільш пошкоджених ділянках.

Йдеться здебільшого про головні проспекти, автомагістралі та вулиці, стан яких – критичний.

Про це, зокрема, йшлося на загальноміській нараді, 6-го лютого.

Наразі комунальники обстежують вулично-дорожню мережу, аби визначити обсяг робіт.

Проте, як зазначив начальник управління ЖКГ Ярослав Куц, через обмеженість фінансових можливостей бюджету на 2024-ий рік,  у місті проведуть лише ямковий ремонт та ремонт струменевим методом.

«Якщо говорити про ямки, ми всі ямки залатаємо, всі. Але якщо говорити про ремонт Мазепи, ремонт Грушевського, перетин Грушевського і Левка Лук’яненка, про Кільцеву, про інші вулиці, то на це коштів немає», – повідомив начальник міського управління ЖКГ Ярослав Куц.

Велика кількість ям значно ускладнює рух транспорту та призводить до аварійних ситуацій. Як пояснюють фахівці, у 2022-му році під час активних бойових дій асфальтове покриття було пошкоджене важкою технікою, а  постійні температурні «гойдалки» і опади взимку завдають  ще більших руйнувань. Проте, каже Ярослав Куц, проведення ямкового ремонту на пошкоджених ділянках, покращить стан доріг ненадовго.

«Треба розуміти, що по всіх дорогах порушений верхній і захисний шар асфальту. Тобто, специфіка така, що бітум, верхня плівочка, кристалізується. Він стає, як скло. І по ньому їздять машини, гумою вони його не шкодять, тому вона стоїть 10 років. Як тільки по ньому пустити танк, він знімає цю захисну плівку», – пояснив Ярослав Куц.

Цьогоріч планується також завершення робіт на Любецькій та відновлення покриття на перехресті вулиць Пашина та Тероборони.

Джерело – Новий Чернігів

Источник

Новости Чернигова