У Чернігові створять адресну програму з «якісного» озеленення парків та вулиць

Чернігівські комунальники разом із фахівцями мають розробити адресну програму з висадки дерев у парках та скверах.

Про це сьогодні, 5 травня, під час розширеної наради у міській раді сказав мер Чернігова Владислав Атрошенко.

Його засмутила картина, яку він спостерігав вихідними, коли перебував у парках міста. Мовляв, багато порізано дерев, після яких лишилося чимало пнів.

«У нас є планова закупівля якісного італійського пнізнищувача. На жаль, процедура така, що ми не можемо прописати, що нам потрібен саме цієї марки. Це маразм, по суті. Ми вивчали ситуацію, прийняли важке рішення — купити трохи дорожче, іноземного виробництва, саме певної торгової марки», — повідомив Атрошенко.

Він також висловив нерозуміння того, хто вирішує, які дерева прибрати та які підсадити і чому це не роблять якісно.

«Треба не те, що сім разів, а тисячу відміряти й один — відрізати. Це ж не приватна ділянка, а місця, якими можуть милуватися десятки тисяч чернігівців. Мені деякі рішення видаються безглуздими, абсолютно необґрунтованими. Щось прийшло у голову, частину приткнули, частину – залишили «лисий» простір», — констатував міський голова.

Тому він дав доручення керівникам КП «Зеленбуд» та управління ЖКГ мерії упродовж травня розробити адресну програму з висадки дерев. У ній має бути план розміщення насаджень, візуалізація, кошторис робіт. «Неспішне і зважене» рішення щодо програми хочуть ухвалити вже восени.

Фото – ілюстративне.

Источник