У Чернігові та Прилуках викрили проросійських інтернет-агітаторів. ФОТО

Служба безпеки України виявила міжрегіональну мережу проросійських інтернет-агітаторів, які організовували інформаційні операції проти України. Двоє з тих, кого викрили, мешкають на Чернігівщині — у Чернігові та Прилуках.

Деякі подробиці повідомляють управління СБУ в Чернігівській області на своїй сторінці у мережі Facebook та портал центрального апарату спецслужби.

Підозрюваний з Чернігова створив у соцмережах акаунти, через які адміністрував антиукраїнські групи та проводив пропагандистські акції. Зокрема поширював матеріали, у яких закликав до зміни меж державного кордону нашої країни.

Крім того, розповсюджував неправдиву інформацію про Збройні Сили України для дискредитації українських військових, а також популяризував бойовиків в ОРДЛО. Інформацію для своїх «публікацій» агітатор запозичував із інтернет-видань Росії та сайтів незаконних збройних формувань. У межах кримінального провадження за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії.

 

У Прилуках місцевий мешканець закликав до захоплення державної влади. Ворожу агітацію розповсюджував на власній сторінці однієї з популярних соцмереж. Наразі йому повідомлено про підозру за ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

За місцями проживання фігурантів виявили комп’ютерну техніку та мобільні пристрої із доказами протиправної діяльності.

Источник

Новости Чернигова