У Чернігові виділили понад 25 мільйонів гривень на створення та облаштування Меморіального комплексу в Ялівщині

У Чернігові на створення у Ялівщині Меморіального комплексу загиблим захисникам України виділили понад 25 мільйонів гривень.

Таке рішення ухвалили на засіданні виконкому Чернігівської міськради 3 серпня.

2 серпня архітектурно-містобудівна рада прийняла рішення рекомендувати ескізний проєкт меморіального комплексу в Ялівщині. Наступним етапом буде розробка проєктної документації, до якого приступають невідкладно, а вже після —  виконання самих робіт. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧАУС РОЗПОВІВ, ЧИ БУДЕ ПОСИЛЕННЯ МОБІЛІЗАЦІЇ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ

Затвердженим ескізним проєктом пропонується по периметру сектору військових поховань висадити кущі, а також здійснити необхідне озеленення. Сформувати центральну алею, яка вестиме до майданчика для вшанування пам'яті похованих там захисників — стели з птахами.

 Будуть вимощені додаткові доріжки між рядами, центральні — колотим гранітом. Встановлять лавки, зроблять освітлення.  Пам'ятники на могилах будуть виконані в єдиному стилі.

Знайдено компромісний варіант, який задовольнив 75 представників похованих там військовослужбовців. Для цього було виготовлено пробний варіант пам'ятника, аби подивитися як він виглядатиме в реальності. 

Нагадаємо, що під час активних бойових дій було прийнято рішення здійснювати поховання на недіючому кладовищі в Ялівщині. "Яцево" знаходилося під прицільним вогнем армії РФ. Там знайшли вічний спокій 1188 осіб, 75 з яких  військові. 194 осіб після ексгумації перепоховані, решта, за рішенням близьких, залишиться в Ялівщині.

Джерело — Пресслужба Чернігівської міськради.

Источник

Новости Чернигова