У Чернігові вшанують пам’ять «майстра-золоті руки», дідуся лідерки гурту «ONUKA» Олександра Шльончика

До 100-річчя з дня народження відомого майстра народних музичних інструментів, музиканта, дідуся фронтменки гурту «ONUKA» Олександра Шльончика, на чернігівському будинку, де він жив, встановлять меморіальну дошку.

Про це сьогодні, 6 травня, на засіданні виконкому міської ради, повідомив мер Чернігова Владислав Атрошенко.

Ініціатором виступило обласне відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки, яке запропонувало зробити все позабюджетним коштом. У проекті рішення йдеться про те, що дошку мають встановити на будинку за адресою вулиця Фабрична, 12.

Про цей казковий різьблений дерев`яний дім з яскравими віконницями у 2019 році писала, як про бабусин, і засновниця легендарного гурту «ONUKA».

Нагадаємо, Олександр Микитович народився 1921 року у Чернігові. З дитинства марив народною музикою. Мандоліну, перший свій музичний інструмент, виготовив ще учнем шостого класу. Був учасником Другої світової війни, потрапляв у полон.

З 1948 року понад 3 десятиліття відпрацював на Чернігівській фабриці музичних інструментів. Майстер дав нове життя давньоруському гудку, українським кобзі, басолі, кувиці. Шльончик реставрував славнозвісний торбан, що колись належав Тарасові Шевченку.

Він виготовив (розробив) майже 1000 інструментів – струнних, духових, ударних, шумових.  Більшість з них і досі використовують музики Державного академічного заслуженого хору імені Григорія Верьовки, Черкаського народного хору, студенти Київської державної консерваторії імені Петра Чайковського, Чернігівського музичного училища імені Л.М. Ревуцького. Інструменти у Шльончика замовляв  білоруський гурт «Пісняри».

Свою закоханість в музику майстер передав онучці, Наті Філатовій (Жижченко). Тож і не дивно, що назвати свій музичний гурт «ONUKA» вона вирішила на честь дідуся. Про це співачка розповідала у вересні 2019 року на презентації у Чернігові документальної стрічки «Шльончик: майстер-золоті руки», який створила команда Суспільне-Чернігів.

Наразі про життя та доробок Олександра Микитовича можна дізнатися, відвідавши виставку «Душа майстра звучить в бандури рокотанні». Її відкрили 29 квітня в Чернігівському історичному музеї імені Тарновського. Виставка репрезентує музичні інструменти (цимбали, бандура, гусла, сопілки тощо) з музейної колекції, виготовлені Олександром Микитовичем Шльончиком протягом 1950–1980-х років.

Фото – ілюстративне

Источник