У Ягідному на Чернігівщині почали відбудовувати житлові будинки, які постраждали від російських обстрілів

У Ягідному розпочали процес відновлення житлових будинків, які постраждали від російського вторгнення.

Про це повідомляє Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Чернігівській області на своїй сторінці у Facebook.

Наразі будівельники утеплюють фасади багатоквартирних будинків на вулицях Дружби та Лісовій. У приватних садибах на вулицях Яблуневій та Космонавтів проводять ремонт та заміну покрівель. Зараз в процесі відновлення знаходиться приблизно 10 будинків, і обсяг робіт поступово зростає. Комплексне відновлення Ягідного є одним із ключових проєктів Агентства відновлення.

Нагадаємо, село Ягідне, що розташоване за 15 км від Чернігова, було повністю захоплене російськими військами у березні 2022 року. Під час окупації в школі організували штаб ворога, а в підвалі навчального закладу утримували понад  370 жителів, включаючи 70 дітей, як "живий щит". Десять людей померли від задухи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ГОНЧАРІВСЬКОМУ РЕМОНТУЮТЬ ДИТСАДОК, ЯКИЙ ПОСТРАЖДАВ ПІД ЧАС РАКЕТНОЇ АТАКИ РОСІЯН

Під час активної фази бойових дій село втратило або отримало пошкодження 101 житловий будинок і 17 багатоквартирних будинків (74 квартири). Щоб дати можливість мешканцям повернутися, провели першочерговий ремонт відразу після визволення, залучивши волонтерів і отримавши міжнародну допомогу. Зараз більшість мешканців (350 осіб) повернулася додому, і основна увага приділяється відновленню житла.

У 2023 році Ягідне включено до переліку населених пунктів, які відновлюються в рамках експериментального проєкту комплексної відбудови. Мета проєкту — не лише відновлення зруйнованого окупантами, але і створення нового архітектурного середовища в єдиному дизайн-коді. Деякі будинки модернізують, проводячи утеплення, заміну покрівель, вікон та вхідних дверей. В центрі села планується новий будинок культури з бомбосховищем, а на місці колишньої школи буде встановлений меморіал.

Фото – Служба відновлення Чернігівської області.

Источник

Новости Чернигова