У яких випадках доведеться повернути субсидію: пояснюємо

Існує два випадки, коли вже виплачену субсидію потрібно повернути державі.

Вони стосуються насамперед того, чи достовірну подала сім'я інформацію.

Нагадуємо, що особи, що самотужки не можуть розрахуватися за комунальні послуги, оплатити витрати на управління будинком, чи, до прикладу, придбання газу, твердого чи рідкого палива, можуть отримати від держави соціальну допомогу у вигляді субсидії.

Однак усю інформацію, яку подає людина для отримання допомоги, вона бере на себе, а отже відповідатиме у разі невірогідності даних. Відтак у законодавстві передбачено лише два випадки, коли надміру виплачена субсидія повертається, а саме:

якщо у заяві чи декларації було зазначено неправдиву інформацію і це вплинуло на встановлення права на житлову субсидію та визначення її розміру. Тобто перевищив 10 неоподаткованих мінімумів доходів – 170 гривень.

якщо людина не повідомила про обставини, що впливають на призначення субсидії або її розміри, протягом 30 календарних днів.

Важливо, що повністю субсидію забрати не можуть Але держава має право обмежити її на суму до 20%.

Хто може й не отримати субсидії

Якщо субсидію доведеться повертати у разі неправильно вказаних даних, то, до прикладу, отримати її не зможуть:

сім'ї, які мають квартиру площею понад 130 квадратних метрів, або житловий будинок понад 230 квадратних метрів;

сім'ї, які володіють транспортним засобом, якому не більше 5 років;

сім'ї, що мають два або більше транспортних засобів, яким не більше 15 років. Однак це не стосується наявності причепу або мопеда;

хтось із членів сім'ї, які прописані у конкретному домогосподарстві, протягом року перед зверненням на субсидію здійснив покупку суму понад 50 тисяч гривень. Але це не стосується витрат на лікування. А також тих, хто впродовж попереднього року придбав валюту на суму від 50 тисяч гривень та вище;

є депозит на суму понад 100 тисяч гривень;

сім'ї, що не повернули субсидію, яка була їм виплачена понад належне. Крім того, якщо у складі сім'ї є людина, яка не сплачує аліментів понад три місяці.

Джерело – 24 канал

Фото з мережі

Источник