У Ялівщині стало менше короїдів. Чернігівський парк вдасться врятувати?

Працівники комунального закладу «РЛП «Ялівщина» перевірили вміст феромонних пасток, які вже другий рік поспіль розвішують у парку для боротьби з верхівковим короїдом.

Дослідження показало, що чисельність шкідників значно зменшилася. Якщо в 2019 році з пасток дістали 44797 особин, то цього року – лише 3311.

Пастки показали позитивний результат, тому роботу продовжуватимуть і надалі. Втім, науковці попереджають про можливий черговий сплеск засилля короїда наступного року.

До речі, разом із комахами-шкідниками у феромонних пастках були виявлені їхні природні вороги – мурахожуки, яких працівники комунального закладу повернули в природне середовище існування.

Два роки тому більше півтори тисячі особин мурахожука були заселені в Ялівщину, аби зупинити поширення осередків верхівкового короїда та зберегти лісовий масив.

Нагадаємо, що феромонні пастки разом з іншими інтегрованими методами захисту лісу від стовбурових шкідників в РЛП «Ялівщина» впроваджуються з 2018 року за участі спеціалістів з Харкова.

Департамент екології Чернігівської ОДА

Источник

Новости Чернигова