У лікарнях Чернігова заповнені усі 300 ліжок, виділених для хворих на коронавірус

На сьогодні у медичних закладах Чернігова (2-а та 3-я міські лікарні) для госпіталізації людей зі складним перебігом коронавірусної хвороби зарезервовано 300 ліжок. Усі вони заповнені.

Про це на нараді у мерії напередодні говорили в.о. начальника управління охорони здоров’я Ольга Малець та міський голова Чернігова Владислав Атрошенко.

За словами мера, існує можливість виділити ще 100 ліжок у лікарні №1. Але, якщо чернігівці не почнуть більш відповідально ставитися до обмежувальних заходів на порад щодо дотримання правил безпеки – то і їх скоро не вистачить.

– Ми можемо і відкриємо ще 100 ліжок у 1-й лікарні, підтягнемо кисень, але кількісно все одно наступить межа, якщо не будемо думати про заходи обмежувального характеру. Якщо свідомо підійдемо – зможемо зупинити епідемію. Вийдемо з червоної зони. І певний час поки вакцина не з’явиться, або поступово не перехворіємо усі, ситуація стабілізується, – сказав Владислав Атрошенко і нагадав, що дуже бажано мінімізувати контакти людей без життєвої на те необхідності.

Також міський голова попередив, що у разі подальшого зростання темпів поширення хвороби Чернігів отримає додаткову проблему – кадровий дефіцит лікарів.

– Йде грип, який додасться до COVID-19. Чим це загрожує? Почнуть звільнятися лікарі, не зважаючи на зарплати у 16-18 тисяч. Я хочу їм подякувати за роботу але вони виснажені. Всьому є межа. І фізичним можливостям людини в тому числі, – попередив Атрошенко.

– Ми можемо ще подивитися на потужності обласної лікарні, але далі буде італійський варіант. І нам зупинити розповсюдження хвороби мінімізацією контактів Немає інших способів. Плюс маска, миття рук, дезінфектори.

За словами Ольги Малець на сьогодні межею перебування Чернігова у так званій червоній зоні (де діють найбільш жорсткі обмеження) – є цифра у 904 нових випадків за останні два тижні. Тобто – 64 людини на добу. Якщо Чернігів перевищує ці показники – залишається у червоній зоні. Якщо хворих буде менше – є можливість перейти до помаранчевої зони.

Нагадаємо, Чернігів у червоній зоні вже третій тиждень, проте міська влада не дослухалася до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я та не запровадила жорсткий карантин. Зокрема, у червоні зоні уряд рекомендує закривати усі навчальні заклади і зупиняти громадський транспорт. У Чернігові транспорт працює у звичному режимі, дитячі садочки не припиняли роботу, а школи від сьогодні, 28 жовтня, після канікул знову відкрили двері для учнів.

Источник

Новости Чернигова