У місцевій школі в Ягідному планують створити музей (Відео)

«Щоб люди пам’ятали, щоб не забували в подальшому, які росіяни, які вони… жорстокі, як вони до українців ставляться, як вони знущалися з людей, із дітей, зі старих людей», — Іван Польгуй – житель села Ягідне.

Іван Польгуй – житель Ягідного. Він один із тих, хто пережив жахи окупації цього села.

3 березня 2022 року в шкільне підвальне приміщення російські військові примусово помістили приблизно 380 місцевих мешканців. Серед них було 77 дітей, зокрема п’ятеро немовлят. 31 березня 2022 року село Ягідне було визволене Збройними Силами України.

Тепер місцева громада хоче зробити з цієї школи музей.
«Школа і садочок уже не відчинять своїх дверей як навчальні заклади. Мами не приведуть своїх дітей у ті жахливі умови, які наразі тут. Прийшла така ідея, що дійсно треба всьому світу показати, що натворили рашисти, і наше Ягідне дійсно показує історію цієї війни, яку не потрібно забувати», — Олена Швидка – Іванівський сільський голова.

За словами голови Іванівської громади Олени Швидкої, саме місцеві жителі стали ініціаторами створення в приміщенні школи музею.

«Звісно, нехай люди приїжджають і бачать, що це справді було, це правда, це ж не вигадка», — Наталія Бардакова – жителька села Ягідне.

Створення музею в школі села – частина Державної програми відновлення. Село Ягідне на Чернігівщині — один із шести населених пунктів у п’яти областях України, де впродовж 2023 – 2025 років Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури реалізовуватиме експериментальний проєкт із комплексного відновлення. 

«Зараз проводиться архітектурний конкурс, тоді буде визначений переможець, а потім усе інше», — Олена Швидка – Іванівський сільський голова.

За словами Олени Швидкої, планується, що музей складатиметься з трьох блоків: музею окупації Чернігівської області, адміністративних приміщень, а також музею окупації населеного пункту Ягідне. Він розташовуватиметься у сумнозвісному підвалі, вигляд якого представники місцевої громади бажають залишити без змін.

«Якщо ми зробимо там ремонт і поставимо там просто стенди або ж інші речі, це вже не буде той підвал, і він не передаватиме всіх тих жахіть, які дійсно відбувалися. Мені здається, підвал має залишитися точно таким, яким він є зараз», — Олена Швидка – Іванівський сільський голова.

«До нас приїжджають багато іноземних делегацій. Не кожна людина здатна повірити в те, що таке відбувалося. І коли приїжджатимуть європейці, люди ж тут будуть, то щоб вони побачили, наскільки… Щоб вони самі в цьому переконалися, які вони жорстокі люди», — Іван Польгуй – житель села Ягідне.

Журналіст: Таліна Тарасенко Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Оператор: Сергій Бутько

Источник

Новости Чернигова