«У них завжди є вибір»: Ткаченко заперечив примусове виселення ченців УПЦ МП з Києво-Печерської Лаври

КИЇВ. 15 березня. УНН. Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко в ефірі національного телемарафону заперечив примусове виселення ченців УПЦ МП з Києво-Печерської Лаври і зауважив, що наразі йдеться лише про повернення рухомого і нерухомого майна державі, передає УНН.

Цитата

«По-перше, ніхто не ставить питання про виселення ченців. Мова йде про повернення майна, яке належить державі, у її користування — як рухомого, так і нерухомого.

Якщо хтось і має виїжджати, на мій погляд, у перших рядах, — це ті очільники, які вели незаконні забудівлі на території об’єкта ЮНЕСКО впродовж багатьох років — митрополити Павло, Антоній, Синодальне управління УПЦ МП. Уже потім можна говорити про всіх інших», — сказав Ткаченко.

Деталі

Міністр повідомив, що наразі створені відповідні комісії за участі СБУ та МВС, які розпочнуть роботу «сьогодні-завтра». Він додав: щойно комісії запрацюють, «можна буде говорити про дати та процедуру законного повернення державного майна у користування держави».

На запитання журналіста, де мають подітися ченці, Ткаченко відповів, що «у них завжди є вибір».

Раніше

10 березня Мінкульт повідомив, що УПЦ МП зобов’язана покинути Києво-Печерську Лавру до 29 березня.

У відповідь УПЦ МП оприлюднила відеозвернення намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Павла (Петра Лебедя), у якому той попросив «комісію» діяти в межах закону, «не нагліти» і закликав вірян старанно молитись для залагодження конфлікту.

Джерело: УНН

Новости Чернигова