У Ніжині скрізь суржик: як буде “сладкоєжка” українською?

Журналісти MYNIZHYN запитали у ніжинців, як буде «сладкоєжка» українською.

Згідно відповідей, можна дійти висновку, що у Ніжині мало хто володіє літературною українською мовою…

Суржик: мовна мішанина чи українська скарбничка?

Мова – це душа народу, його генетичний код, що береже пам’ять про минуле, творить сучасне і прокладає шлях до майбутнього. Українська мова, багата та милозвучна, з глибокою історією та безмежними можливостями, протягом століть зазнавала випробувань, але зуміла зберегти свою самобутність і красу.

Однак, поруч з літературною українською, побутує й інше мовне явище – суржик. Це мішанина української та російської мов, яка часто стає предметом дискусій та суперечок. З одного боку, суржик можна розглядати як засмічення мови, псування її чистоти. Він може призводити до втрати чітких граматичних норм, лексичного багатства та експресивності. З іншого боку, суржик не можна заперечувати як мовне явище, що має місце в реальному житті. Він виникає з різних причин: вплив іншомовної культури, недостатнє володіння літературною мовою, спрощення спілкування.

Чи є суржик загрозою для української мови?

Важливо розуміти, що суржик не замінює українську мову, а співіснує з нею. Він може бути шкідливим лише тоді, коли стає нормою спілкування, коли люди не прагнуть до вивчення літературної мови.Реклама:

Тому вивчення української мови – це не просто академічне завдання, а й свідомий вибір кожного українця. Це ключ до розуміння глибин нашої культури, історії та ментальності.

Читайте також: Батьківство у період війни: чи готові ніжинці стати батьками

Чому ж важливо знати українську мову?

  • Це мова нашої національної ідентичності. Володіння українською мовою дає змогу відчути себе частиною народу, його історії та культури.
  • Це мова спілкування. Знання української мови відкриває двері до кращого життя в Україні. Це мова освіти, науки, бізнесу та влади.
  • Це мова саморозвитку. Вивчення української мови збагачує словниковий запас, покращує комунікативні навички, розвиває пам’ять та мислення.

Суржик має не витісняти літературну мову, а доповнювати її.

Приклади використання української мови у сучасному житті:

  • Література: Читання творів українських письменників не лише розширює кругозір, а й збагачує мову, знайомить з красою та виразністю українського слова.
  • Кіно та телебачення: Перегляд фільмів та серіалів українською мовою сприяє покращенню сприйняття мови на слух, а також дає змогу краще зрозуміти українську культуру та побут.
  • Музика: Прослуховування українських пісень – це не лише естетична насолода, а й чудовий спосіб вивчити нові слова та вирази.
  • Спілкування: Спілкуючись з друзями, знайомими та колегами українською мовою, ви не лише практикуєте її, а й робите свій внесок у розвиток та популяризацію української мови.

Пам’ятаймо: володіння українською мовою – це не лише обов’язок, а й наше право, наша гордість та багатство. Вивчаймо українську мову, бережімо її та плекаймо!

Як повідомляв MYNIZHYN, наші журналісти пройшлися вулицями міста та запитали у перехожих про їх розуміння поняття “культурна людина” та поцікавилися, чи вважають вони себе такими.

Дарина Халимон Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook Instagram Теги: Мова, Опитування, Ніжин Новини по темі:

24.06.2024, 10:18 533 У Ніжина трапилася ДТП: потерпілу госпіталізували до Чернігівсько

23.06.2024, 12:04 838 Чи вважають себе ніжинці культурними людьми — Опитування

23.06.2024, 09:02 1495 Місто «Чорної ради»: Куліш і Ніжин

22.06.2024, 16:24 2106 Ніжин провів в останню путь загиблого Воїна — Анатолія Хромова

22.06.2024, 15:01 411 Ніжинські поліцейські затримали торговця психотропами — подробиці

22.06.2024, 14:52 787 У Ніжині відбувся захід з нагоди Всесвітнього дня йоги — як це було Реклама:

Источник

Новости Чернигова