У Ніжині збільшилась захворюваність через укуси кліщів

Сезон кліщів розпочато: піки активності кожного року припадають приблизно в один і той же період: квітень-травень а також серпень-вересень.

Ці маленькі створіння можуть переносити збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань.

MYNIZHYN.com дізнавався скільки у Ніжині було зафіксовано випадків укусів кліщів та чи були випадки зараження інфекційними хворобами?

Про все це детальніше – у матеріалі

У 2022 році кількість людей укушених кліщами, які звернулися за медичною допомогою у Ніжині – 206 чоловік. У 2023 році – 302 людей.

Як бачимо,  майже на 100 чоловік (96) збільшилась кількість людей, які звернулися за медичною допомогою, через укуси кліщів.

На наш інформаційний запит про це повідомила ніжинська міська лікарня.

Також збільшилась і кількість пацієнтів у Ніжині, які захворіли в результаті укусів кліщів та перебували на стаціонарному лікуванні.

У 2022 році налічувалось 4 випадки береліозу, а в 2023 році – було вже 9 пацієнтів з таким захворюванням.

(Аби детальніше дізнатися про цю хворобу, прогортайте до кінця сторінки)

Маючи таку статистику бачимо, що у Ніжині збільшилась захворюваність через укуси кліщів. Можливо і люди стали більш свідомо відноситися до укусів цих маленьких створінь, які можуть бути переносниками збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань. Читайте також: Екологи застерігають: на Чернігівщині збільшився діапазон кліщів, які спричиняють хворобу Лайма

Корисно знати

Чим небезпечні укуси кліщів і як вберегтися від них? Що робити, якщо вже виявили кліща на шкірі.

Кілька порад, які допоможуть уникнути укусів кліщів від МОЗ

1. Подбайте про відповідний одяг

Обов’язково одягніть кепку, панамку, косинку тощо. Бажано одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – так легше буде помітити кліщів і зменшить ризик укусів кліщів.

2. Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і дітей, аби виявити кліщів. Особливо ретельно обстежуйте ділянки тіла, покриті волоссям.

3. Місце для привалів на природі звільняйте від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

4. При поверненні додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його.

Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування одягу не рятує від кліщів.

5. Перевірте речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо).

6. Якщо на природу брали домашнього улюбленця – його також слід оглянути на наявність кліщів.

 Якщо Ви виявили кліща на шкірі:

1. Негайно зверніться до найближчого травмпункту.

У кожному регіоні цілодобово працюють травмпункти, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження.

Якщо це неможливо, постарайтесь видалити його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити найближче до шкіри людини.

2. Після видалення кліща змастіть ранку антисептичним розчином. Якщо залишилася частина кліща, його видаляють стерильною голкою.

Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд та щільно закрити кришку. За направленнями лікаря у лабораторній мережі проводяться лабораторні дослідження кліщів на наявність збудників бореліозу.

3. Ретельно вимийте руки з милом.

Хвороба Лайма або бореліоз – це інфекційне захворювання, спричинене бактеріями роду Borrelia, що передаються людині з укусом зараженого кліща. В Україні приблизно кожен третій кліщ є переносним бореліозу. Захворювання характеризується переважним ураженням шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату і серця, нерідко приймає хронічний, рецидивний перебіг.

Інфікування виникає у разі присутності кліща в шкірі щонайменше 24 години. Отже, чим менше кліщ був на людині то менша ймовірність зараження.  Від хворої людини до здорової збудники цього захворювання не передаються.

Які прояви хвороби Лайма?

Симптоми хвороби Лайма можуть варіюватись у різних людей.

Ось деякі найпоширеніші з них:

плоска кругла висипка, схожа на червоний овал чи круг в будь-якому місці вашого тіла

лихоманка

головний біль

втома

біль у м’язах та суглобах

набряклі лімфатичні вузли

Інші більш специфічні прояви включають:

порушення сну

труднощі з концентрацією уваги

параліч лицевого нерва

заніміння та поколювання в руках і ногах

менінгіт

запалення міокарду

ураження клапанів серця. Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Більше про хворобу, діагностику та лікування – читайте за посиланням Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram
Viber
Facebook
Instagram

Источник

Новости Чернигова