У Новгороді-Сіверському з’явилася вулиця Леоніда Кучми

У Новгород-Сіверській громаді в рамках декомунізації та дерусифікації перейменували близько 80 вулиць, 33 з них у місті. Одну з центральних вулиць, яку називали Губернською, вирішили назвати на честь другого Президента України, який родом з Новгород-Сіверщини, повідомляє Суспільне.

Ідея з'явилася просто перед сесією міськради, розповіла міська голова Людмила Ткаченко, а депутати її підтримали.

Вулицю Губернську у радянські часи перейменували на вулицю Карла Маркса, а під час декомунізації у 2016 році їй повернули історичну назву. Тепер ця вулиця названа на честь Леоніда Кучми.

Саме так перейменувати вулицю Губернську запропонував депутат обласної ради Сергій Сергієнко, а депутати міськради його підтримали.

Сергій Сергієнко

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У НІЖИНІ НА ОНОВЛЕНІЙ ВУЛИЦІ ГОГОЛЯ ВИСАДИЛИ 45 КЛЕНІВ. ФОТО

Водночас краєзнавець Борис Домоцький входив до комісії з перейменувань вулиць, але потім вийшов з неї. Каже, що пропонував перейменувати Губернську на вулицю Івана Мазепи. Нову назву не підтримує.

"До Кучми, його політичної діяльності, є 100 питань. І відповідей поки нема на те: як прийшов олігархат, як це було з'єднанням російським. Це просто виклик не тільки поодиноким противникам, як я чи ще хтось, це виклик тій системі, яка зараз має встановитися із вимітання радянського, російського, імперського та осіб, пов’язаних з цим. Тому я бачу, що це повний треш та абсурд", — говорить краєзнавець.

Борис Домоцький

 

Теперішня вулиця Кучми є однією з центральних у місті. На ній стоїть тріумфальна арка, ліцей, тут розташована і міська рада. За словами міської голови, сам другий Президент України вже знає про це перейменування.

"Йому було дуже приємно, він сказав, що «просто розчулений», дуже вдячний. Його фраза була: «новгород-сіверці, ну ви даєте»".

В селах громади також обирали нові назви вулиць. В основному вони не прив'язані до історичних подій чи постатей. Найпоширенішими назвами вулиць стали: Квіткова, Зелена, Зарічна. Вулиця Садова з’явилася одразу в шести селах. Коли з’являться таблички з новими назвами й скільки це буде коштувати, поки не відомо, сказала голова громади.

Фото — Суспільне.

Источник

Новости Чернигова