У Парламенті хочуть дозволити вакцинувати резервістів, інвалідів війни та постраждалих учасників Революції Гідності

Серед тих, кого можна щепити «залишками» вакцини проти коронавірусу, мають бути постраждалі учасники Революції Гідності, інваліди внаслідок війни, а у першій черзі — резервісти.

 

Таке звернення активістів громадської організації «Ветеранське братерство» 9 квітня розглянули народні депутати, члени Підкомітету з питань технічного регулювання та стандартизації у сфері охорони здоров’я Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Головував на засіданні перший заступник голови Комітету, народний депутат від Чернігівщини Валерій Дубіль.

 

Голова ГО «Ветеранське братерство» Дмитро Шатровський пояснив: за «бортом» кампанії вакцинування чомусь опинилися ветерани АТО та ООС, які перебувають в оперативному резерві І черги. Тобто у разі нападу ворога їх першими мобілізують до війська. Проте без щеплення на передовій резервістам загрожуватимуть не лише кулі і снаряди, але і ковід.

 

«Держава не має допомагати бацилі розповсюджуватися у казармах. Ті, кого мобілізують, мають бути захищені. Вони мають право вакцинуватися на рівні з діючими військовослужбовцями та правоохоронцями», — підкреслив Шатровський.

 

 

Ініціатори звернення апелювали до чиновників, які дозволили вакцинувати «залишковими» дозами учасників бойових дій, але забули про постраждалих героїв Революції Гідності та осіб з інвалідністю в наслідок війни. За приблизними підрахунками, до таких категорій належить чверть мільйона людей. Аби виправити помилку, активісти вже зверталися до міністерства охорони здоров’я (МОЗ) та отримали відмову.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СВЯЩЕННИКІВ «ПРИРІВНЯЛИ» ДО СОЦПРАЦІВНИКІВ, ЩОБ ВОНИ ОТРИМАЛИ ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ COVID-19

 

Дивну позицію представник МОЗу, заступниця міністра Ірина Микичак зайняла і тепер. Мовляв, невдовзі вакцини вистачить на всіх.

 

«Говорити про це неактуально. Кількість вакцин розширяється. Першочергових категорій є багато. Це визначається фахівцями, а не громадськими організаціями», — заявила чиновниця.

 

Зрештою, народні депутати вирішили звернутися до МОЗу, аби там задовольнили вимоги активістів.

 

Валерій Дубіль зазначив, що в час пандемії влада повинна підтримати наших захисників, ветеранів.

 

«Сьогодні ворог дуже близько до наших кордонів і ті, хто зараз в оперативному резерві, вже завтра можуть взяти зброю до рук і захищати Україну. І тоді часу, щоб боротися і з ворогом, і з ковідом вже не буде. Безперечно, я з коллегами по комітету продовжу роботу з ветеранськими організаціями, щоб озвучені питання були вирішені.», — підсумував нардеп.

 

 

Источник