У Прилуках досі не ввімкнули вуличне освітлення: в чому причина та яка ситуація в громадах

06 березня 2023 р.   80   0

У Прилуках через неприйнятий бюджет досі не ввімкнули вуличне освітлення. Про це у коментарі Суспільному повідомив заступник міського голови Володимир Мазуренко.

За його словами, міська рада направила лист на місцеву РЕМ з проханням вирішити це питання, та нині чекають на відповідь. Лише після цього будуть вирішувати, що робити далі.

«Ми направили лист, опираючись на рішення Ради оборони (згідно з яким на Чернігівщині з 28 лютого зняли заборону на ввімкнення вуличного освітлення, — ред.). Чекаємо відповідь. Хто ж безплатно включатиме світло? Тоді будемо далі робити те, що в нашій компетенції».

Щоб дізнатися ситуацію з вуличним освітленням загалом в районі, Суспільне поспілкувалося з головами найбільших громад — Сухополов’янської, Варвинської та Ічнянської.

Зокрема, у Варвинській громаді вуличне освітлення поки не ввімкнули, зараз проводять обстеження системи. Про це у коментарі Суспільному повідомила голова громади Валентина Саверська-Лихошва.

«У громаді провели опитування, 70% жителів «за» ввімкнення вуличного освітлення. Тому, після всіх відновлювальних робіт, світло у громаді має з’явитися вже наступного тижня», — повідомила голова громади.

У Сухополов’янській громаді вуличне освітлення ввімкнули на початку березня. Як повідомив у коментарі Суспільному голова громади Денис Росовський, нині триває процес налагодження та удосконалення мережі зовнішнього освітлення. Зокрема, виставлення часових режимів, відповідно до дії комендантської години, каже він.

В Ічнянській громаді, за словами її голови Олени Бутурлим, ліхтарі теж ввімкнули на початку березня.

Нагадаємо, в Чернігівській області з 28 лютого зняли заборону на ввімкнення вуличного освітлення. Таке рішення ухвалили на Раді оборони області 27 лютого, повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. Однак рішення коли та де вмикатимуть ліхтарі, в громадах приймають самостійно, виходячи з ситуації на місцях.

Джерело