У Седневі розробляють нову концепцію розвитку садиби Лизогубів

Нову концепцію сталого розвитку садиби родини Лизогубів у Седневі на Чернігівщині розробляють учасники культурно-просторової інтервенції «Садиба Лизогубів: Ренесанс 2021».

Про це повідомляється на офіційному сайті Конгресу національних громад України, який реалізує проєкт за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Результатом роботи команди з 40 молодих учасників із різних міст України має стати проєкт ревіталізації простору історичної садиби, що є філією Чернігівського обласного історичного музею імені В. Тарновського.

 

«В рамках культурно-просторової інтервенції "Садиба Лизогубів: Ренесанс 2021" учасники розробляли нове зонування простору парку та пропонували нові гіперлокальні магніти. Результати вражають. Далі – формування єдиної, об’єднаної концепції сталого розвитку садиби. Летимо в щасливе майбутнє міст і містечок!» – розповів у Facebook один із учасників проєкту, експерт з архітектурної доступності Володимир Висоцький.

За його словами, проєктанти вже розробили дизайн-код та навігацію для простору парку Лизогубів, а також дизайн різноманітних сувенірів для майбутньої музейної крамниці.

Процес роботи над простором триває в ході комплексного теоретико-практичного курсу неформальної освіти, що передбачає: проведення освітніх сесій – медіа-лекторії; польові дослідження (вивчення території інтервенції, окремих локацій, мапування, комунікація з місцевою громадою, створення планів та збір даних); робота в малих групах (розробка окремих аспектів ревіталізації простору садиби Лизогубів); аналітичні сесії з представниками музею; майстеркласи від експертів (мапування, комунікація з громадою, партисипативні практики, створення інформаційного контенту); майстерні (розробка, дизайн елементів фізичного оточення – стенди, вказівники, інформаційні дошки, медіаконтент).

 

Проєкт триватиме до 22 серпня. Його результати передадуть до музею для подальшого втілення.

Джерело — Zruchno.travel

Фото — сайт Конгрес національних громад України

 

Источник