У селі на Чернігівщині вужі живуть під церквою, залазять до сільради та школи

Із приходом тепла навесні пробуджується природа, все довкола квітне. А також з’являються плазуни, яких зазвичай бояться люди. Зокрема дуже багато їх у селі Блистова, що на Чернігівщині.

Із року в рік у теплу пору року в населеному пункті зустрічають багато вужів.

«Вужі споконвіку в нас. Як до школи ще ходив, то пам’ятаю, як вони вилазили навесні, на шкільному порозі зустрічалися. Коли в школі ще не вимикали опалення, то вужі вилазили погрітися. На батареї могли вилізти, чи на підлогу. І така історія постійно. Але це як опалювальний сезон триває. А цьогоріч було сонячно і тепло, тому вужі повилазили дуже рано. Діти у нас звичні, не бояться», – у коментарі для ЧЕЛАЙН зазначив Роман Боюн, в.о. старости Блистівського старостинського округу.

Плазунів у Блистові можна зустріти не лише в школі, а й у церкві та в сільраді.

«Вони живуть під поликом у церкві. Жодних поганих знаків, пов’язаних із вужами, ніхто з місцевих не вбачає, бо з року в рік ця історія повторюється. Ми на це навіть не звертаємо уваги. І батюшка розповідав, що влітку, як жарко, вони залазять у прохолоду до храму», – пояснив в.о. старости Блистівського старостинського округу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Період цвітіння тюльпанів розпочався в музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського (Фото)

Вужів у населеному пункті багато з однієї причини – поблизу берег річки, тож і мають вони сприятливі умови для проживання.

«Навіть якщо вуж залазить у якийсь кабінет сільради, ми його не вбиваємо, а акуратненько виносимо на подвір’я, і він повзе собі далі», – розповів Роман Боюн.

За його словами, вести якусь боротьбу з плазунами в населеному пункті ніхто ніколи навіть не намагався.

«Навіщо знищувати природу? Вужі – вони ж безпечні. Вони жодної шкоди не завдають. І особливо людей уже не лякають, бо така історія в нас – постійна. Воно наче психологічно страшно, що змія. Але ж, як бачимо жовтенькі цяточки на щічках, то й не боїмося», – сказав Роман Боюн.

Водночас він каже, що  випадків, аби плазуни заповзали до людських осель, немає. Хоча на дворищі в кожного – їх повно, та це для місцевих не біда.

Головне, що отруйних змій у населеному пункті, зокрема гадюк, ніхто не бачив.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ірина Осташко

Tags

Источник

Новости Чернигова