У селі під Черніговом працює унікальна система освітлення дороги

Розумне освітлення Owlet у Новоселівці дозволяє економити до 50% електроенергії, повідомили у Службі автомобільних доріг у Чернігівській області.

Майже рік тому на трасі Н-27 Чернігів – Мена – Сосниця – Грем’яч у селі Новоселівка, що під Черніговом, працює система розумного освітлення.

Висока інтенсивність транспорту на цій ділянці вимагала вжиття заходів підвищеної безпеки. Саме тут сконцентрований кількатисячний потік легкових автівок, пасажирських автобусів та великоваговиків, що транзитом через Чернігів їдуть до інших регіонів України та до міжнародних КПП.

Після ремонту покриття будо прийнято рішення про необхідність повністю освітлити цю ділянку траси. Уперше при освітленні доріг державного значення у Новоселівці було застосовано технологію розумного освітлення Owlet, яка реагує на рух автівок та в залежності від інтенсивності транспортного потоку змінює яскравість світла.

Регулюють ступінь освітлення три датчики, встановлені на початку, в кінці та посередині населеного пункту. На під’їзді до села автівку зустрічає перший датчик. Він отримує сигнал, що необхідно підвищити яскравість освітлення. Водночас передає інформацію на наступний датчик, що необхідно буде увімкнути світло на повну потужність на наступній ділянці. І так далі. Завдяки тому, що рівень освітлення регулюється інтенсивністю трафіку автомобільного транспорту, економиться до 50% спожитої електроенергії.

Довідка

Schreder Owlet IoT – система віддаленого керування для моніторингу, обліку та управління мережею зовнішнього освітлення. Через веб-інтерфейс здійснюється управління кожним світильником у будь-який час.

Система дозволяє в режимі онлайн відстежувати робочий стан, споживання енергії та можливі перебої в роботі світильників. Завдяки датчикам та заздалегідь запрограмованим сценаріям система дистанційного управління освітленням Owlet система самостійно налаштовує рівень освітлення в потрібний час в потрібному місці.

Наразі ця технологія освітлення застосована уперше у Чернігівській області, та й по Україні її ще не так широко використовують. Служба автомобільних доріг у Чернігівській області вивчає її ефективність та можливості подальшого застосування при освітленні ділянок доріг державного значення.

Служба автомобільних доріг

Источник

Новости Чернигова