У соцмережах поширюється інформація про те, що жителі прикордонної Мощенки  взагалі не мають доступу ні до якого зв’язку. Наразі це стосується мобільних операторів. Але поки не вирішується ситуація, вони мають змогу здійснювати дзвінки через інтернет —Вайбер, Месенджер, Вацап тощо, так як у Мощенці у 2021 році були підключені до інтернету приміщення школи, ФАПу та старостату. Туди можна підійти і подзвонити.

Зрозуміло, що на сьогодні мобільний зв’язок єдуже важливим і є сподівання, що проблема жителів Мощенки й Берилівки таки вирішиься найближчим часом, хоча зробити це дуже непросто.

Мобільний зв’язок у Сеньківці, Берилівці та Мощенці забезпечувався через вежу мобільного зв’язку, встановлену між селом Сеньківка та прикордонним пунктом пропуску — практично на самому кордоні. У період жорстоких обстрілів вежу зруйнували. Кілька разів наші зв’язківці, ризикуючи життям, усували неполадки, але російські агресори знову її розстрілювали. Тоді було прийнято рішення поставити мобільну вежу в іншому місці — так. Щоб вона була в недосяжності ворога і забезпечувала зв’язком жителів трьох прикордонних сіл.

На жаль, сьогодні всі оператори надання мобільного зв’язку в Україні всі приватні. І примусити їх ризикувати ніхто не може. Єдиним оператором, який згодився в ризикованих умовах піти назустріч людям за проханням міської ради, виявився Vodafone.

 

Оператори вже завезли обладнання для встановлення нової вежі у визначену місцевість, але якраз того дня потрапили під обстріл російських мінометів та артилерії. Дякувати Богу, всі залишились живі, і обладнання вціліло. Але зважитись на повторний виїзд зв’язківцям було непросто.

Зараз є домовленість, що місцеві волонтери   забезпечать фахівцям супровід і допомогу і найближчим часом вежа таки запрацює. Сподіваємось на це, адже стовідсотково щось гарантувати в такій ситуації неможливо, як і розголошувати дату та місце проведення робіт.

 

Окрім того, інтернет-провайдер Смартком на постійні прохання міської ради обіцяє до кінця нинішнього року підключити до інтернет-мережі всіх індивідуальних споживачів, які подавали на це заявки. А це близько тридцяти мешканців Мощенки.

Джерело

Новости Чернигова