У США заборонять продаж популярного антивірусу для комп’ютерів: у чому справа

21 червня 2024 р.   23   0

У Штатах введуть заборону на продаж антивірусного програмного забезпечення «Лабораторії Касперського». Є підозри на російське шпигунство через цю компанію, пише The Washington Post.

З 20 липня 2024 року «Лабораторія Касперського» не зможе укладати нові угоди в США. З 29 вересня їй також заборонено надавати оновлення клієнтам. Рішення ухвалили після розслідування, під час якого виявили, що продукти «Лабораторії Касперського» довго загрожували національній безпеці. У 2017 американським федеральним агентствам заборонили використовувати ці продукти через загрозу впливу російського уряду.

«Росія показала, що вона здатна, і навіть більше — збирається використовувати російські компанії, такі як «Касперський», для збору і використання особистої інформації американців», — каже міністерка торгівлі США Джина Раймондо.

Влада США занепокоєна, що продукти «Лабораторії Касперського» можуть викрадати конфіденційну інформацію з американських компʼютерів. Є ризик встановлення шкідливого програмного забезпечення, яке не даватиме встановити важливі оновлення системи й посилить загрозу хакерських атак. Серед клієнтів «Касперського» — працівники критичної інфраструктури США, а також федеральні та місцеві органи влади.

«Лабораторія Касперського» заперечила звинувачення Міністерства торгівлі США. Там вважають, нібито рішення ухвалили не через комплексну оцінку продуктів «Касперського», а через поточну геополітичну ситуацію. Розробник додав, що його продукти начебто не загрожують нацбезпеці США і що компанія спробує зберегти свою діяльність у країні.

Джерело

Новости Чернигова