У столиці чернігівські ресторатори протестували проти карантину вихідного дня

Чернігівські ресторатори, вчора 11 жовтня, протестували у Києві проти введення карантину вихідного дня. Біля будівлі Кабінету Міністрів України пройшла акція рестораторів «Маю право працювати». Серед вимог – компенсація вартості комунальних послуг і податків, зняття обмежень з роботи ресторанного бізнесу.

Про це повідомляє Суспільне Чернігів.

Люди вимагали від Уряду не запроваджувати карантин вихідного дня. Участь в акції взяли власники і працівники ресторанного бізнесу. Вони заявляють, малий бізнес не витримає додаткових обмежень.

«Для нас вихідні — це найбільш активні дні з найбільшою кількістю персоналу і, звісно, гостей. Для нас зараз більше виживання, ніж робота. Наш персонал кожного дня питає «а що буде завтра?», «а як ми будемо працювати?» і немає зовсім розуміння про завтрашній день» — сказала керуюча мережею закладів «Балувана Галя» Дар’я Дьякова.

В свою чергу, в уряді зазначили, що готові відновити та розширити окремі програми для підтримки бізнесу, що постраждає найбільше через посилення карантинних обмежень.

«Компенсація частини заробітної плати у зв’язку з простоєм виробництва. Виплати на дітей фізичних осіб-підприємців. Разом з торго-промисловою опрацьовуємо спрощений механізм форс-мажорних обставин. Працює програма «5-7-9», яка дозволяє отримати кредитні канікули для малого і середнього бізнесу. Це є фактично рефінансування під 0%. Або отримати нові гроші для тих хто мав офіційно оформлених працівників», — сказав Денис Шмигаль.

Источник

Новости Чернигова