У всіх громадах Чернігівщини вже працюють ЦНАПи.
Про роботу мережі центрів надання адміністративних послуг в області розповіла заступниця директора Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА Світлана Полторацька на брифінгу в медіацентрі ОВА.
На початок 2022 року на Чернігівщині працювали 34 ЦНАПи. Відповідно до вимог законодавства до кінця поточного року вони мали з’явитись в кожній громаді.
Нині в регіоні працюють 57 таких центрів.
Крім того, в області діє 1 територіальний підрозділ Носівського ЦНАПу та 74 відокремлених робочих місця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄВІДНОВЛЕННЯ: ЗАЯВУ НА ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ ТЕПЕР МОЖНА ПОДАТИ ЧЕРЕЗ ЦНАПИ АБО НОТАРІУСІВ
В окремих громадах гостро стояли питання щодо виділення приміщень, їх реконструкції та проведення ремонтних робіт. Разом з тим кошти субвенції з державного бюджету вдалося залучити на ремонт та реконструкцію будівель центрів у Добрянській, Новобасанській та Менській громадах.
Значну допомогу у цьому напрямі надають міжнародні партнери: Програма «U-LEAD з Європою» (надавала допомогу до повномасштабного вторгнення), ПРООН, Програма EGAP, проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні», Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ Ukraine, Міжнародний фонд «Партнерство за сильну Україну» та інші.
Завдяки цьому ЦНАПи отримали необхідну експертно-консультаційну та технічну підтримку.
Як розповіла спікерка, за 9 місяців поточного року було надано 460 тис. адміністративних послуг через мережу ЦНАПів. Найбільше – у Чернігівському, Бобровицькому та Ніжинському.
Найзатребуваніші з них – реєстрація місця проживання, державна реєстрація нерухомого майна, послуги соціального характеру. Значна увага приділяється підтримці ветеранів та членів їх сімей, родин загиблих Захисників та Захисниць, а також осіб з інвалідністю внаслідок війни.