240 0
Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) разом з Міністерством цифрової трансформації розпочали опитування у застосунку «Дія» про дату святкування Різдва.
Про це повідомило МКІП 24 грудня.
«Результати опитування потрібні, аби краще знати настрої українців. Адже загалом католики, греко-католики і православні святкують Різдво Христове в один день – 25 грудня. Різниця лише в тому, за яким календарем вони рахують — григоріанським (новий стиль) чи юліанським (старий стиль)», — йдеться у повідомленні.
У міністерстві зазначають, що переважна більшість людей у світі святкують Різдво 25 грудня за новим стилем. Лише 6 із 15 православних церков, а також українські греко-католики користуються при цьому юліанським календарем.
За словами міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, для України дотримання юліанського календаря є ще й спадщиною російської імперії, яка відмовлялась переходити на григоріанський календар.
Після падіння імперії у 1918 році Українська Народна перейшла до григоріанського календаря, водночас від юліанського календаря відмовились і більшовики, додав міністр.
«Однак російська церква, всупереч цьому переходу, й далі користується юліанським календарем. Склалася ситуація, коли у звичайному житті люди користуються новим стилем, а церква продовжує жити за старим», — зазначив Ткаченко.
Відповісти на запитання можна в застосунку з 24 грудня по 30 грудня. Для цього необхідно зайти у розділ «Послуги», далі — «Опитування». У МКІП кажуть, що результати опитування потрібні, аби краще знати настрої українців.
Станом на 6 годин ранку 25 грудня, в голосуванні взяли участь понад 792 тисячі українців. З них 59,66% віддали перевагу святкувати Різдво 25 грудня, а 25,93% — 7 січня. Крім того, 11,62% громадян висловилися, що відзначатимуть свято в обидві дати, а 2,8% обрали варіант «Не святкую Різдво».
Вивчення можливого переходу на новий календар
Православна церква України та Українська греко-католицька церква створять спільну робочу групу для вивчення можливого переходу на новий календар.
Церкви хочуть відмовитися від старого стилю — юліанського календаря, за яким також живе РПЦ.