Учень з Чернігівщини створює авто зі скульптурного пластиліну: вони як спражні (Фото)

У Городні — 11 повноцінних протирадіаційних укриттів і 4 простих, проте цілком нормально обладнаних. Вони відкриті цілодобово. Тут тепло, є туалети, вода. І сюди як магнітом тяг­не неповнолітніх. Але вони тут не в шахи грають. Нещодавно в укритті, що в приміщенні колишньої райради, понівечили стіни, підлогу, зламали трубу. І такі випадки непоодинокі — скажімо, перед цим у Сновську підлітки розгромили сучасну громадську вбиральню.

Дехто звинувачує батьків, дехто — війну. Мовляв, через неї психіка наших дітей перенавантажена стресами, і підлітки в та­кий спосіб вивіль­няють свою агресію. Він – найгір­ший. Найкращим, крім спорту, психо­логи називають за­няття улюбленою справою. І це справ­ді працює, – повідомляє gorod.cn.ua.

…Восьмиклас­ник із Мени Іл­ля Дасюк (на­вчається у школі ім. Т. Г. Шевченка) ліпить машинки зі скульптурного плас­тиліну. Ніде не вчив­ся, гуртків не відвідував. Знаходить в Інтернеті креслення, роздруковує їх і від­творює кожну де­таль. Потім ґрунтує, фарбує, лакує. Матеріали замовляє через Інтернет. Автівки виходять як справжні. 

Батьки підтримують синове захоплення і морально, і матері­ально, що дає йому змогу вдосконалювати свої навички. Почи­нав Ілля з маленьких легковичків, а зараз уже робить солідні — вагою більш ніж 2 кг. Один з останніх продав майже за 2 тис. грн. Виручені кошти передав ЗСУ.

А учень 5-го класу Сновського ліцею №1 Павло Тулуп лю­бить готувати. Тому, дізнавшись про гру з популяризації здо­рового харчування «Граїмо» (ініціатива відомого українського шеф-кухаря Євгена Клопотенка), зареєструвався в зазначено­му чат-боті, щотижня отримував і виконував (онлайн) завдання, набирав бали. За результатами потрапив до числа 14 підлітків із дев’яти міст України, яких запросили у Київ, щоб позмагалися в першому фіналі гри. У ньому було 8 конкурсів.

— Збирали тарілку здорового харчування, досліджували вміст цукру в напоях, вгадували назви корисних страв за емоджі (це коли замість слів використовуються картинки та смайли. — Авт.). У мене була дуже класна команда. Ми здобули перемогу і право зіграти в суперфіналі, — розповів Павло.

Источник

Новости Чернигова