Україна близька до отримання $900 млн від МВФ – Bloomberg

Це буде перший випадок, коли Міжнародний валютний фонд надасть кредит країні, яка перебуває у стані війни

Україна та Міжнародний валютний фонд наблизилися до погодження виплати $900 млн на тлі зупинки допомоги від США. Про це повідомляє Bloomberg.

Видання повідомляє, що представники України та МВФ висловили сподівання, що угода буде погоджена вже в цей четвер, однак для її затвердження ще потрібне буде відповідне рішення від виконавчої ради МВФ.

Виплата стане запасним планом на випадок, якщо США не зможуть надати допомогу. Вона буде першою з чотирьох, які Україна очікує цього року, на загальну суму $5,4 млрд.

Варто зауважити, що це перший випадок, коли МВФ кредитує країну, яка перебуває у стані війни.

Нагадаємо, український уряд має намір запропонувати Міжнародному валютному фонду (МВФ) план дій на випадок, якщо Сполучені Штати припинять надавати допомогу.

План потрібен, щоб переконати МВФ у тому, що Україна спроможна обслуговувати свої борги, якщо партнери не нададуть допомогу. Підтримка партнерів була головною умовою для кредитної програми на суму $15,6 млрд, яку погодили у 2023 році.

Раніше, 11 грудня минулого року, Міжнародний валютний фонд  схвалив перегляд програми для України, який дозволить надати транш на суму близько $900 млн.

Новости Чернигова