Україна має бути стратегічним партнером для США незалежно від того, хто при владі, — Іван Крулько

Позиція*

Україна має вибудовувати такі відносини зі Сполученими Штатами Америки, щоб до нашої країни завжди ставились як до стратегічного партнера – незалежно від виборів, прізвищ президентів і влади. Обидві партії мають підтримувати Україну: і республіканці, і демократи.  

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина», народний депутат Іван Крулько, обговорюючи на телеканалі «Прямий» візит президента Володимира Зеленського до США.

Про це повідомляє пресслужба партії на своєму офіційному сайті.

Він зауважив, що очікує від візиту президента насамперед відновлення між країнами довіри, що була підірвана під час двох виборчих кампаній через скандальні історії з підтримкою тих чи інших кандидатів.

«Президенту треба дати сигнали й меседжі, що Україна хоче вибудовувати відносини з обома партіями, і республіканцями, і демократами, і що ми шануємо будь-який вибір США, і цей вибір від нас не залежить», – наголосив Іван Крулько.

На думку парламентарія, події в Афганістані зараз є ключовими для США і перебивають будь-які інші, у тому числі візит Зеленського.

«США потрібна історія успіху після серйозного удару по репутації через події в Афганістані. Й Україна може від цього лише виграти», – вважає Іван Крулько.

Серед очікувань від візиту, за його словами, також розв’язання безпекових питань – військових, енергетичних та економічних.

«У нас немає іншого союзника у світі, крім США, що реально може стояти поруч з Україною, щоб відбивати загрози РФ. До того ж Україні треба рухатись у напрямку зони вільної торгівлі з США та «обрубувати» зв’язки й залежності від РФ, що роблять нас слабшими. Дуже сподіваюсь, що у програмі візиту президента буде діалог з українською діаспорою, яка має сильні позиції і може лобіювати інтереси України», – продовжив народний депутат.

Підсумовуючи, заступник Голови партії вказав на брак прямого діалогу між президентською вертикаллю і парламентом.

«Було б добре, якби президент хоча б у письмовому вигляді зібрав у парламентських фракцій думки щодо візиту у США. Це було б корисно для України і розширило б можливості для діалогу», – резюмував Іван Крулько.

Фото — пресслужба ВО «Батьківщина»

Источник