Україна може отримати “зелене світло” на переговори щодо членство в ЄС вже цього тижня — Reuters

фотогалерея

КИЇВ. 7 листопада. УНН. Переговори щодо членства України в Європейському Союзі можуть початись вже цього тижня. Про це пише Reuters, повідомляє УНН.

Деталі

Очікується, що цього тижня виконавча влада Європейського Союзу рекомендує наблизити Україну до членства в блоку. Про це видання Reuters заявляє посилаючись на слова офіційних осіб ЄС.

В середу, 8 листопада, керівництво президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, що базується в Брюсселі, має опублікувати звіт, у якому оцінюватимуть прогрес, досягнутий на шляху до членства країнами-кандидатами ЄС.

Звіт і рекомендація стануть основою для прийняття ключового рішення в грудні на саміті національних лідерів ЄС про те, чи починати офіційні переговори про членство з Києвом.

У червні минулого року Комісія заявила, що Україна виконала дві з семи умов, висунутих ЄС для початку переговорів про членство.

Гарною новиною для України є те, що міністр закордонних справ Німеччини висловив упевненість, що ЄС просуватиме свою заявку на вступ.

Очікується, що цього тижня Київ отримає зелене світло “за умови, що” він робитиме більше для боротьби з корупцією і захисту прав нацменшин. Зазначається, що останнє “питання”, щодо нацменшин, підняв прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який відомий своїми контактами з москвою.

Додатково

Звіт Комісії в середу також стосуватиметься інших кандидатів на вступ до ЄС, зокрема Грузії та Молдови.

Остання отримала дев’ять умов для початку переговорів про членство, включно з боротьбою з організованою злочинністю, і може отримати умовну позитивну рекомендацію разом із Україною.

Щодо Грузії прогнози не такі оптимістичні. Офіційні особи ЄС кажуть, що Грузія не виконала 12 умов, наданих їй для отримання статусу країни-кандидата.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Я не сумніваюся, що Україна буде частиною Євросоюзу”, — Кулеба

Нагадаємо

Зазначимо, що під час візиту до Києва в суботу, 4 листопада, Урсула фон дер Ляєн похвалила Україну за досягнення прогресу. “Ви досягли чудового прогресу”, — сказала фон дер Ляєн на пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у суботу.

Вона висловила впевненість, що Україна найближчим часом завершить кроки, що залишилися. А саме боротиметься з корупцією та захищатиме права меншин, та як наслідок наблизиться до членства в ЄС.

Джерело: УНН

Новости Чернигова