Україна очікує від ПАРЄ визнання рф країною, яка вчиняє культурний геноцид українців

КИЇВ. 24 березня. УНН. Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко у ПАРЄ закликав визнати росію країною, яка вчиняє культурний геноцид українців. Про це УНН інформує з посиланням на повідомлення МКІП.

Цитата

«Російська агресія ж спрямована на тотальне знищення української ментальності та ідентичності. Це включає людські втрати за національною ознакою, злочини геноциду, підміну історичних понять, нівелювання унікальних традицій українського народу, знищення об’єктів культурної спадщини, розкрадання культурних цінностей, спроби стерти українську національну пам’ять», – сказав Ткаченко на засіданні комітету ПАРЄ 23 березня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посол Польщі в ООН: Знищення українських культурних цінностей — це жорстокий і свідомий акт кремля

За його словами, «Україна очікує від ПАРЄ визнання російської федерації країною, яка вчиняє культурний геноцид», не тільки запроваджувати санкції проти рф, але й арештувати активи росіян, зокрема майна «росспівробітництва», а також сприяння у поверненні вкрадених росіянами культурних цінностей.

Деталі

У МКІП нагадали, що «росспівробітництво» є наймасштабнішою, найкраще фінансованою і найбільш історично вкоріненою інституцією російської культурної дипломатії, яка сьогодні розповсюджує не лише російські наративи та фейки, а й відверту брехню.

Окрім того, Ткаченко підкреслив, що Україна була позбавлена доступу до об’єктів культурної спадщини на територіях, окупованих росією з 2014 року.

«Це, наприклад, «Стародавнє місто Херсонес Таврійський і його Хора» (Список всесвітньої спадщини 2013), «Археологічна пам’ятка «Кам’яна Могила» (Попередній список ЮНЕСКО 2006) та Національний степовий біосферний заповідник «Асканія Нова» (Попередній список ЮНЕСКО 1989), які були окуповані у 2022 році та інші», — йдеться в повідомленні.

Доповнення

Засідання комітету присвятили темі протидії нищенню культурної ідентичності під час війни. Результати роботи цього засідання допоможуть у підготовці резолюції ПАРЄ «Протидія стиранню культурної ідентичності під час війни та миру» (Countering the erasure of cultural identity in war and peace), вказують у МКІП.

Джерело: УНН