Українці вирішують, чи залишати 8 березня святом

28 лютого 2023 р.   47   0

Міністерство цифрової трансформації України запустило у застосунку «Дія» нове опитування. Цього разу українцям пропонують долучитися до вирішення долі свята 8 березня.

«У парламенті вирішують, що робити з 8 березня після нашої перемоги. Є два варіанти — залишити офіційним вихідним чи зробити робочим днем. Потрібна ваша допомога. Кожен голос у «Дії» врахують перед ухваленням законопроєкту», — написав віце-прем’єр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.

Опитування триватиме з 28 лютого до 6 березня. 

8 березня чи День української жінки 25 лютого?

13 лютого у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9009, який пропонує прибрати з переліку святкових днів 8 березня — «Міжнародний жіночий день».

Депутати зазначають, що це свято було впроваджено «окупаційним московським режимом» за ініціативи Клари Цеткін у 1921 році, з прив’язанням до початку Лютневої революції в Росії 1917 року. Напротивагу вони вважають більш доцільним відзначати «День української жінки» в дату народження Лесі Українки, а саме 25 лютого.

Також законопроєкт пропонує відзначати на державному рівні пам’ять Тараса Шевченка в день його народження, 9 березня.

Для уникнення економічних втрат через ще один вихідний депутати хочуть усунути 1 травня («День праці»), «який використовувався для пропаганди в Совєцькому Союзі та Третьому Рейху (де теж був офіційним святом)». Натомість на офіційному рівні вважають за необхідне визнати «День матері», який припадає на другу неділю тижня, що «усуває проблеми з втратами для економіки».

Окрім цього, законопроєкт пропонує позбутися 9 травня («День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні»), оскільки цей день «використовується московським режимом як головне ідеологічне обґрунтування агресії під гаслами «боротьби з нацизмом і фашизмом». Залишити пропонується лише «День пам’яті та примирення» 8 травня, без вихідного дня.

Джерело

Новости Чернигова