Україні потрібно від $40 млрд до $48 млрд фінансової підтримки – МВФ


Україні потрібно від $40 млрд до $48 млрд фінансової підтримки – МВФ

Крісталіна Георгієва (Фото: WorldGovSummit / Twitter)

Директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що Україні у 2023 році потрібно буде від $40 млрд до $48 млрд фінансової підтримки. Про це вона сказала, виступаючи на Всесвітньому урядовому саміті в Дубаї.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

«Ми працюємо над програмою для України. Щоб ви розуміли, Україні потрібно від $40 млрд до $48 млрд зовнішньої фінансової підтримки цього року, щоб країна могла функціонувати», – сказала Георгієва.

Значну частину цієї потреби закриють США та Європейський Союз, але Міжнародний валютний фонд теж готовий зіграти свою роль і допомогти Україні, запевнила Георгієва.

Вона додала, що українська влада поки що добре справляється з кризою в економіці: пенсії та зарплати у державному секторі платяться, а інфляція перебуває на рівні нижче 30%, тоді як в інших державах в умовах війни вона часом сягала сотень відсотків.

«Я сповнена захоплення українською владою. Ми часто проводимо зустрічі у віртуальному режимі та чуємо сирени. Тоді зустріч переривається на кілька секунд, щоб люди перейшли в безпечне місце, – і ми продовжуємо», – сказала Георгієва.

Вона також розповіла, що її брат одружений на українці, був у Харкові на момент початку російського повномасштабного вторгнення та залишався в Україні до червня.

«І я можу сказати, що його тещі платили пенсію вчасно», – сказала Георгієва.

  • Україна оцінює дефіцит державного бюджету у 2023 році у $38 млрд. Більшу частину цієї суми зголосилися покрити Європейський Союз (18 млрд євро) та США ($9,9 млрд), але залишається розрив ще у $10 млрд.
  • Існують очікування, що його вдасться закрити коштами нової кредитної програми від Міжнародного валютного фонду. Україна розраховує домовитися з МВФ у другому кварталі.

Читайте також: Фінансовий «Рамштайн». Координаційна платформа донорів України почала роботу

Джерело