Український стронгмен Павло Кордіяка здобув титул «Найсильнішої людини Європи 2023»

02 квітня 2023 р.   60   0

За підсумками п’яти дисциплін українець тріумфував на турнірі у Великій Британії.

Українець Павло Кордіяка здобув титул найсильнішої людини Європи на змаганнях в англійському Лідсі. Відповідне звання вдруге поспіль здобуває спортсмен з України.

Минулого року на змаганнях у Лідсі перше місце посів Олексій Новіков. У 2023-му він також був присутній на турнірі у Великій Британії, проте поступився першим місцем співвітчизнику Кордіяці.

Як пройшли змагання «Найсильніша людина Європи»

Змагання складалися з п’яти випробовувань на силу для 13 учасників. Спершу спортсмени мали пройти через випробування з підняття п’яти колод, що збільшували вагу по мірі просування турніром. Кордіяка став єдиним, хто підняв усі п’ять колод, на рахунку Новікова — чотири вдалі спроби та друге місце в дисципліні. 

Другий етап турніру передбачав змагання в категорії «Load & Push». Спортсмени мусили завантажити у кошик ковадло, мішок з піском та колесо, після чого просунути його на встановлену дистанцію. Цього разу краще за інших знову впорався Кордіяка — 44.14 секунди (в Новікова на другій сходинці — 46.07 секунди). 

У третьому турнірі зі станової тяги Кордіяка показав лише сьомий найкращий результат з трьома вдалими спробами. Перший результат — дев’ять спроб — продемонстрували Новіков та британець Адам Бішоп.

Олексій Новіков на турнірі «Найсильніша людина Європи 2023». Instagram / giantslivestrongman

Четвертий етап передбачав змагання під назвою «Колесо болю». Учасникам було необхідно протягнути важіль, приєднаний до центру кола, на максимальну відстань. Показником успішності слугували градуси (360 градусів — повне коло), а Кордіяка єдиний закінчив змагання з показником у понад 1000 градусів. Другим став Новіков — 897 градусів.

Заключними змаганнями на європейській першості став турнір з підняття п’яти кам’яних брил. Розподіл місць відбувався згідно з часом, який спортсмени витратили на подолання всіх снарядів. Українець Кордіяка посів друге місце з показником у п’ять брил за 21.76 секунди. Латвійцю Айварсу Шмаукстелісу на чолі заліку він програв більше однієї секунди.

У фінальному заліку Кордіяка відсвяткував перемогу з показником у 57.5 очка. Новіков на другій сходинці поступився співвітчизникові лише чотирма пунктами, а трійку призерів замкнув Шмаукстеліс.

«Найсильніша людина Європи 2023»: топ-3

 • Павло Кордіяка (Україна) 57.5 очка
 • Олексій Новіков (Україна) 53.5
 • Айварс Шмаукстеліс (Латвія) 51.5 
 • Хто такий Павло Кордіяка

  • 27-річний український стронгмен зі Львова.
  • Абсолютний чемпіон України 2019-2020 років. Володар титулу «Найсильніша людина України 2020».
  • Кордіяка брав участь у своєму 12-му турнірі серії International Strongman та здобув третю перемогу.

  Джерело