Укренерго: дефіцит потужностей в енергосистемі відсутній і не прогнозується

КИЇВ. 19 лютого. УНН. Сьогодні спостерігається найнижчий за весь тиждень рівень споживання електроенергії. Як повідомили в Укренерго дефіцит в енергосистемі не прогнозується, передає УНН.

Цитата

«Дефіцит потужності в енергосистемі відсутній і не прогнозується», — повідомили у компанії та додали, що всі електростанції працюють згідно з командами диспетчерів «Укренерго» та графіками.

Там також пояснили, що низький рівень споживання характерний для неділі, а тому ліміти споживання на сьогодні до областей не доводились.

«Зростання споживання прогнозується ввечері та завтра на ранок. Зараз для енергосистеми є надзвичайно важливим уникати як пікових навантажень, так і провалів у споживанні. Просимо розподіляти користування енергоємними приладами впродовж доби», — додали у компанії та пояснили, що зі зростанням споживання зростатиме ймовірність застосування відключень.

В Укренерго повідомили, що відключення за графіком все ще вимушено застосовуються через мережеві обмеження в Одесі та Одеському районі. Також погодинні відключення можливі в окремих районах Києва та Київської області у зв’язку з проведенням обленерго ремонтних робіт.

«Без вихідних тривають ремонтні роботи на Одещині та в інших регіонах, де магістральні мережі неодноразово були атаковані ракетами та дронами росіян», — розповіли у компанії.

Нагадаємо

Понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі й знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Зазначимо, що крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години.

Джерело: УНН