Уміст розчиненого кисню на критичному рівні: на Чернігівщині перевірили Остер через замор риби

На Чернігівщині екологи обстежили річкову водойму Остер після того, як у мережі з’явився пост про замор риби. Які результати отримали — читайте у матеріалі. 

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Чернігівській області.

31 травня на Фейсбук-сторінці голови Остерської громади Леоніда Мисливця з’явилась інформація, що в річці Остер стався замор риби. Саме через це, екологами було здійснено відбір води з річки для проведення лабораторного дослідження.

У результаті дослідження було встановлено, що показник органічних речовин за хімічним споживанням кисню у водоймі склав 51 міліграм на кубічний дециметр при нормі у 30 міліграм, а вміст розчиненого кисню в річковій воді взагалі знизився до критичних показників — 1,4 мгО2/дм3 (при нормі 4 мгО2/дм3).

Значення інших забруднюючих речовин знаходяться в межах нормативів.Реклама:

Показники хімічного та біологічного споживання кисню — це умовні величини, які свідчать про забруднення води органічними та неорганічними речовинами, що окислюються.

Читайте також: Ловись рибка: ніжинські рибалки розповідають про свої улови

Остер Автор: Державна екологічна Інспекція Чернігівської області

Забір води для лабораторних дослідів Автор: Державна екологічна Інспекція Чернігівської області

Забір води для лабораторних дослідів Автор: Державна екологічна Інспекція Чернігівської області

За інформацією екологів, природна водойма є біологічно збалансованою екологічною системою, налаштованою на самоочищення і самовідновлення. Цей природний стан біологічного балансу може бути порушений як в результаті старіння водоймища, так і в результаті штучного забруднення водойми органічними речовинами і поживними елементами, тобто в ході діяльності людини.

При розкладанні органічні речовини інтенсивно забирають з води розчинений кисень, при цьому виділяючи у воду продукти розпаду. Надлишок органічних речовин і поживних елементів призводить до порушення біологічної рівноваги і пригнічує процес біологічного самоочищення водойми. Що, в результаті, і призводить до літніх заморів риби.

Проаналізувавши ситуацію встановили, що основними причинами незадовільного стану поверхневих водних об’єктів є недотримання режиму господарської діяльності в прибережних захисних смугах, які є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.

Як повідомляв MYNIZHYN, на Чернігівщині чоловік сплатить 49 тисяч гривень штрафу за вилов риби під час нересту.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook Instagram Теги: Остер, Риба, Мор, Перевірка, Лабораторія, Контроль Новини по темі:

08.06.2024, 08:52 619 До всесвітнього дня океанів: цікаві факти з подорожей Юрія Лисянського

07.06.2024, 13:15 716 Ловись рибка: ніжинські рибалки розповідають про свої улови

07.06.2024, 08:39 223 Ведмідь викупався на пляжі разом з людьми — Відео

06.06.2024, 11:14 430 У Чорному морі знищено ще один російський корабель

01.06.2024, 10:18 709 На Чернігівщині чоловік сплатить 49 тисяч гривень штрафу за вилов риб

01.06.2024, 08:00 664 Пішов рибалити та зник: на Чернігівщині рятувальники знайшли потопельника Реклама:

Источник

Новости Чернигова