Уперше за 30 років: фермери Чернігівщині відзначатимуть професійне свято. ФОТО

В облдержадміністрації вшанували найкращих представників фермерської галузі Чернігівщини. Урочистості присвятили Дню фермера (19 червня), який цього року відзначатимуть вперше за часів незалежності.

 

Серед нагороджених Почесною грамотою ОДА з цієї нагоди був голова фермерського господарства «Соната» (Чернігівський район), голова фракції партії «Батьківщина» в обласній раді Іван Якуб. Він — один з тих, хто багато років виборював ідею заснування професійного свята фермерів.

 

«Ми 30 років йшли до цього. Я безуспішно звертався до кількох президентів – Ющенка, Януковича, Порошенка. Навесні 2020 року, під час зустрічі із нинішнім, Володимиром Зеленським, я теж зачепив це питання. Розповів про історію фермерства, про людей, які працюють на землі, про тих, хто є зберігачем сільської території. Після цього рішення про День фермера затвердили», — розповів Якуб у коментарі для Високого Валу.

 

 

Разом з тим Іван Миколайович підкреслив: найбільшу підтримку фермери відчували від держави за часів прем’єрства Юлії Тимошенко та Володимира Гройсмана. Тепер багато пільг в оподаткуванні прибрали (спеціальний режим ПДВ), змінили «правила гри». Розвитку фермерства, який і так на третину уповільнився, не сприятиме і новий закон про продаж землі.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВЕЛИКІ ДИВА МАЛЕНЬКОГО ФЕРМЕРСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА «СОНАТА», ЩО НА ГОРОДНЯНЩИНІ

 

Фермерів з Новгород-Сіверського району було найбільше серед нагороджених. Зокрема Почесну грамоту обласної ради одержав голова фермерського господарства «Мрія-Агро-Маш» Олександр Шкурат. І, мабуть, недаремно, адже його історія показова. Розпочав свій нелегкий шлях з нуля, у 2007 році, коли узяв перші 40 гектарів. Створив господарство, розширював його, додав молочну ферму на 350 голів.

 

 

«Наразі у нас близько 1800 гектарів. Вирощуємо жито, пшеницю, овес, горох, кукурудзу, сонях. Однак землі бідні на поживні речовини. Відтак врожайність пшениці невисока – 30-40 центнерів з гектара. Проте ми працюємо, аби її покращити», — запевнив Шкурат.

 

Завтра урочистості з нагоди Дня фермера відбудуться у містах і районах Чернігівщини.

 

Источник