Уряд вніс в Раду проєкт бюджету на 2024 рік

Попередньо доходи держбюджету складатимуть 1,746 трлн грн

Сьогодні, 15 вересня, Кабінет Міністрів України вніс у Верховної Раду проєкт державного бюджету на 2024 рік. Про це повідомляється на сайті парламенту.

Раніше повідомлялося, Кабінет міністрів України тільки що затвердив законопроєкт про держбюджет на 2024 рік.

Також про це повідомив голова українського парламенту Руслан Стефанчук.

«До Верховної Ради України Кабінет Міністрів України вніс проєкт закону про державний бюджет на 2024 рік. Парламент України розгляне проєкт закону про державний бюджет України на наступний рік у першому читанні найближчим часом», – написав спікер у Facebook.

Стефанчук закликав народних депутатів усіх фракцій і груп «конструктивно підійти до розгляду найважливішого фінансового документа. Забути про популізм і спекуляції та не малювати статті видатків, які не підкріплені доходами».

«Усі ми маємо усвідомлювати, що цей бюджет – це бюджет воєнного часу. І, відповідно, головний пріоритет — це забезпечення Сил безпеки і оборони України, а також нашої Перемоги!» – додав спікер Верховної Ради.

Попередньо доходи держбюджету складатимуть 1,746 трлн грн (загальний 1,54 трлн грн). Видатки – 3,308 трлн грн (загальний 3,1 трлн грн). Дефіцит бюджту – 1,531 трлн грн.

У 2024 році мінімальна заробітна плата може становити у місячному розмірі: з 1 січня – 7100 грн, з 1 квітня – 8000 грн.

Згідно з Регламентом Верховної Ради, уряд щорічно вносить до парламенту проєкт закону про держбюджет на наступний рік не пізніше 15 вересня поточного року. У першому читанні Рада має розглянути головний фінансовий документ країни не пізніше 20 жовтня, а остаточно – не пізніше 1 грудня.