Утеплити квартиру або встановити кондиціонер в Чернігові без дозволу = штраф

У Чернігові, як і в інших містах України, існує проблема спотворення фасадів багатоповерхівок клаптиковим утепленням з кольоровими рішеннями, що відрізняються від кольору фасаду всього будинку, хаотичного встановлення технічних елементів, систем кондиціонування повітря тощо. Аби вирішити це питання, вчора, 5 листопада, виконком Чернігівської міськради затвердив Правила зміни фасадів багатоквартирних будинків та встановлення на таких фасадах зовнішнього інженерного обладнання.

— Цей проєкт та аналіз регуляторного впливу цього акту ми оприлюднили з метою обговорення, отримання пропозицій та зауважень на вебпорталі Чернігівської міської ради у розділі «Публічна інформація» (підрозділ «Регуляторна політика», рубрика «Оприлюднення проектів регуляторних актів») ще 21 вересня. У термін, передбачений для його обговорення, до управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради зауважень і пропозицій не надходило, — повідомив начальник управління архітектури та містобудування Сергій Калюжний.

Зазначається, що затверджені правила регламентують вимоги щодо зовнішнього утеплення фасадів багатоповерхівок та встановлення на таких фасадах будь-якого зовнішнього інженерного обладнання, зокрема кондиціонерів.

Виконувати такі роботи можуть власники, співвласники, балансоутримувачі, ОСББ, управителі багатоквартирних будинків. І відтепер той, хто забажає змінити фасад багатоповерхівки, повинен отримати погодження на виконання цих робіт, замовити розроблення паспорта опорядження фасаду, надати управлінню архітектури та містобудування міськради ряд необхідних документів.

Після цього протягом десяти робочих днів з дня надходження заяви та інших документів зміна фасаду буде погоджена або замовник отримає аргументовану відмову. Якщо отримується дозвіл, то після виконання зміни фасаду заявник має письмово повідомити управління про закінчення робіт та надати фотофіксацію зміни фасаду багатоквартирного будинку.

Ті особи, які проводитимуть зміну фасаду багатоповерхівок з порушенням нових правил, понесуть відповідальність згідно з чинним законодавством. На порушників буде складено протокол про адміністративне правопорушення.

Источник

Новости Чернигова