З 1 квітня на Чернігівщині запровадять нерестову заборону на вилов риби

З 1 квітня риболовля на більшості річок та водойм Чернігівщини – під забороною.

Про це йдеться у повідомленні управління Державного агентства рибного господарства у Чернігівській області.

Відтак, ЗАБОРОНЕНО промислове, аматорське і спортивне рибальство та пересування будь-яких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів, на період масового ходу і нересту в таких рибогосподарських водних об’єктах:

з 1 квітня до 31 травня (включно) – р. Дніпро – від м. Лоїв до с. Нижні Жари, Республіки Білорусь, р. Сож від населеного пункту Яриловицький Скиток до гирла річки;

з 1 квітня до 9 червня (включно) — у всіх водосховищах;

з 1 квітня до 20 травня (включно) — у всіх інших річках в кореневих водах;

з 1 квітня до 29 червня (включно) — в придатковій системі водойм.

з 1 квітня до 29 червня (включно)  лов раків у водоймах, що підконтрольні управлінню в період виношування ікри, личинок і першої линьки.

Також не можна буде проводити у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах видобуток гравію і піщано — ракушкової суміші, будівельні, днопоглиблювальні, вибухові, бурові, інші види гідромеханізованих робіт.

ДОЗВОЛЕНО: аматорське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега у визначених місцях. Їх перелік доступний за посиланням.

Чернігівським рибоохоронним патрулем також розроблена інтерактивна карта місць, відкритих для любительського рибальства однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега в межах Чернігівської області, якою можна скористатися за посиланням https://goo.gl/1Dcbns.

Нагадаємо, за порушення правил рибальства під час нересту передбачено покарання — від адміністративних штрафів (34-510 грн.) до кримінальної відповідальності.

Источник

Новости Чернигова